Hlavní navigace

Datová schránka - děkuji

  • (neregistrovaný)

    30. 5. 2013 15:54

    Dobrý den, vlastním certifikát od České pošty.Když si zřídím datovou schránku,1. nemusím mít elektr.podpis(chci je pro potřeby ZP,SP,FU) a do datové schránky vkádám přílohy jako takové uložené např. na ploše PC. Ale jak je to u SP kde na jejich stránkách je nabídka e-Podání to jsem někde jinde,že?
    Musím jmenovaným úřadům sdělit svoje ID to dostanu2. při zřízení datové schránky? a kde najdu3. jejich ID? Mnohokrát děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 30. 5. 2013 16:14

      ZuzkaS (neregistrovaný)

      Re: datová schránka - děkuji
      Dobrý den,
      podle mne je DS jednodušší než odesílání s el. podpisem. S DS nepotřebujete el. podpis. Na ZP stačí odeslat dokumenty v pdf bez podpisu, prostě si dokument uložíte do pdf a odešlete, podpis nahradí právě odeslání před DS.
      Na OSSZ lze také posílat prostřednictvím DS, ovšem jen ve formátu xml, musí Váš program tedy umět převést dokument do datové věty, většina programů již umí. Pak lze odeslat soubor před DS na e-podání, jednotná DS pro všechny OSSZ.
      U DS nemusíte úřadům sdělovat ID, odesíláte jako oprávněná osoba společnosti.
      Číslo DS příjemce najdete přímo v datové schránce, vyhledáte dle názvu instituce.
      Ze začátku to chce natrénovat, ale pak zjistíte, že to ušetří opravdu čas.
      Ať se daří. Hezký den.

    • 30. 5. 2013 19:37

      J. (neregistrovaný)

      Re: datová schránka - děkuji
      Takže v DS zadám název instituce a naskočí mi ID? SP přes ono e-Podání program musím někde stáhnout? Jinak moc děkuj :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).