Hlavní navigace

Reverse charge-správný postup?

  • (neregistrovaný) 94.125.218.---

    31. 5. 2013 11:06

    Dobrý den, prosím, chtěla bych poprosit o radu nebo jestli chápu správně RCH. Nemůžu si to pořád ujasnit..každý radí jinak:-)A chci to konečně dělat správně...V případě přijetí zboží v rámci EU, přepočítám fakturu (den účetního případu) kurzem platným do účetnictví dnem kdy obdržím fakturu. DUZP a uplatnění DPH je den,kdy dodavatel vystaví fakturu? Pro RCH si vytvořím interní doklad, kde vypočítám DPH a prosím:kurzem ke dni vystavení faktury?Nebo bude částka stejné jako u faktury v úče?Moc děkujiiiiii

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2013 11:18

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Reverse charge-správný postup?
      DPH kurzem vystavení faktury,(pokud neni vystaveno po 15 dnu po měsíci nasledujícím po dodaní)
      §22/3
      účto kurzem dle směrnice (přijetí faktury, zboží)

    • 31. 5. 2013 11:21

      DaBe (neregistrovaný) 94.125.218.---

      Re: Reverse charge-správný postup?
      Takže jak jsem zmiňovala interní doklad (RCH) si vypočítám dle fakturované částky x kurz v den vystavení faktury?Chápu to tedy správně? A den DUZP a uplatnění DPH bude tedy jaký?-den vystavení faktury?Moc děkuji

    • 31. 5. 2013 11:29

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Reverse charge-správný postup?
      ano, u zboží je RCH dnem vystavení faktury - kurz i nárok na odpočet
      Platí to i kdyby jste zboží neobdržela, vyjímka je jen jak jsem psala pokud doklad nevystaví do 15 dnů po...

      1/vystaveno 15.5., zboží došlo 15.6.
      RCH- kurzem 15.5. přiznání DPH květen
      2/ zboží přišlo 15.5., doklad vystaven 30.6
      RCH kurzem 15.6. , přiznání DPH červen

    • 31. 5. 2013 11:34

      DaBe (neregistrovaný) 94.125.218.---

      Re: Reverse charge-správný postup?
      Moc Vám děkuji a přeji hezký den!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).