Hlavní navigace

Ukončení PP ze zdravotních důvodů

  • (neregistrovaný) 81.90.174.---

    31. 5. 2013 12:31

    Prosím o radu. Pracovnice ukončila pracovní neschopnost k 31.5.2013 a zároveň přinesla papír od lékaře, že nemůže ze zdravotních důvodů vykonávat dosavadní práci. My pro ni jinou práci nemáme, tudíž musíme přistoupit k rozvázání pracovního poměru. Co vše plyne z ukončení PP dle § 56 ZP? Je tam výpovědní lhůta? A pokud by byl rozvázán PP dohodou ze zdravotních důvodů, bude se pracovnici krátit podpora?
    Moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2013 12:36

      VH

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      "Papír od lékaře" není nic, musíte napsat, od jakého lékaře, zda se jedná o lékařský posudek a co je v něm přesně uvedeno.

    • 31. 5. 2013 12:39

      Janička123 (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Papír je od jejího praktického lékaře. Jako firma nemáme závodního lékaře.

    • 31. 5. 2013 12:45

      VH

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Závodního lékaře, přesněji poskytovatele pracovnělékařských služeb mít musíte. Zákoník práce umožňuje převedení na jinou práci, popřípadě výpověď pouze na základě lékařského posudku tohoto poskytovatele, navíc lékařský posudek musí přesně obsahovat slova, která jsou uvedena v ZP.

    • 31. 5. 2013 12:53

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Od jakého lékaře donesla papír ? Vy musíte mít POSUDEK od vašeho poskytovatele pracovnělékařských služeb, že dlouhodobě nemůže práci konat.
      Nechápu jaký § 56 máte na myslil ?

      Vy případně dáte výpověď podle § 52 e)

    • 31. 5. 2013 13:04

      Janička123 (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      >>Prosím o radu. Pracovnice ukončila pracovní
      >>neschopnost k 31.5.2013 a zároveň přinesla papír od
      >>lékaře, že
      >>nemůže ze zdravotních důvodů vykonávat dosavadní
      >>práci.
      >>My pro ni jinou práci nemáme, tudíž musíme přistoupit
      >>k rozvázání pracovního poměru. Co vše plyne z
      >>ukončení
      >>PP dle § 56 ZP? Je tam výpovědní lhůta? A pokud by
      >>byl
      >>rozvázán PP dohodou ze zdravotních důvodů, bude se
      >>pracovnici krátit podpora?
      >>Moc děkuji za odpovědi.
      >
      >
      >Od jakého lékaře donesla papír ? Vy musíte mít
      >POSUDEK od vašeho poskytovatele pracovnělékařských služeb,
      >že dlouhodobě nemůže práci konat.
      >Nechápu jaký § 56 máte na myslil ?

      § 56 Okamžité zrušení PP zaměstnancem ze zdravotních důvodů.
      Potvrzení je od lékaře, od kterého byla na neschopnosti. Pošlu jí ještě k praktickému lékaři s žádosti o vydání posudku. Vím, že musíme mít smluvního lékaře, ale zatím se nám nepodařilo žádného najít.
      >
      >Vy případně dáte výpověď podle § 52 e)

    • 31. 5. 2013 13:20

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Proboha a proč by zaměstnanec okamžitě rušil pracovní poměr ? To by připadalo v úvahu pouze, kdyby měl posudek od lékaře , že dlouhodobě pozbyl schopnost danou práci vykonávat a vy jste ho do 15 dnů nepřevedli na jinou práci nebo ho, pokud ji nemáte, nenechali na překážkách doma.

      Takže pěkně nastudujte zákoník práce, než provedete nějakou pitomost.
      A za jak dlouho se vám toho lékaře nepodařilo najít ?

    • 31. 5. 2013 13:33

      Janička123 (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Tak já už si připadám jako debil. Přečetl/a jste si vůbec můj původní dotaz?
      Člověk si sem jde pro radu a nakonec si připadá jako úplný zločinec.
      Pracovnice chce skončit sama, posudek má, ale ne od závodního lékaře, my pro ni jinou práci nemáme, takže má smůlu, skončí dohodou a podporu bude mít zkrácenou.

    • 31. 5. 2013 13:43

      all (neregistrovaný) 46.227.168.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Jenže vy jste vůbec nemínila, že pracovnice CHCE skončit sama !!!!
      To je velmi podstatná informace. Stejně ale nemůže pracovní poměr zrušit okamžitě, ale ona může dát výpověď nebo se s vámi dohodnout na skončení PP ke kterémukoliv dni.
      Vy buď přijmete nebo ne. Pokud nemáte posudek, že práci nesmí vykonávat dlouhodobě, tak vy končit PP nebudete.
      Takže napřed napište dotaz pořádně, protože jinak si opravdu můžete připadat tak, jak jste se sama nazvala. Rady jste dostávala přesné podle vašich dotazů.

    • 31. 5. 2013 13:46

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      >>>
      >>>
      >>>>>
      >>>>>Od jakého lékaře donesla papír ? Vy musíte mít
      >>>>>POSUDEK od vašeho poskytovatele pracovnělékařských
      >>>>>služeb,
      >>>>>že dlouhodobě nemůže práci konat.

      >>>>>Vy případně dáte výpověď podle § 52 e)
      >>>
      >>>Proboha a proč by zaměstnanec okamžitě rušil pracovní
      >>>poměr ? To by připadalo v úvahu pouze, kdyby měl
      >>>posudek od lékaře , že dlouhodobě pozbyl schopnost
      >>>danou
      >>>práci vykonávat a vy jste ho do 15 dnů nepřevedli na
      >>>jinou práci nebo ho, pokud ji nemáte, nenechali na
      >>>překážkách doma.
      >>>
      >>>Takže pěkně nastudujte zákoník práce, než provedete
      >>>nějakou pitomost.
      >>>A za jak dlouho se vám toho lékaře nepodařilo najít ?
      >>
      >>Tak já už si připadám jako debil. Přečetl/a jste si
      >>vůbec můj původní dotaz?
      >>Člověk si sem jde pro radu a nakonec si připadá jako
      >>úplný zločinec.
      >>Pracovnice chce skončit sama, posudek má, ale ne od
      >>závodního lékaře, my pro ni jinou práci nemáme, takže
      >>má
      >>smůlu, skončí dohodou a podporu bude mít zkrácenou.
      >
      >
      >Jenže vy jste vůbec nemínila, že pracovnice CHCE
      >skončit sama !!!!
      >To je velmi podstatná informace. Stejně ale nemůže
      >pracovní poměr zrušit okamžitě, ale ona může dát výpověď
      >nebo se s vámi dohodnout na skončení PP ke
      >kterémukoliv dni.
      >Vy buď přijmete nebo ne. Pokud nemáte posudek, že
      >práci nesmí vykonávat dlouhodobě, tak vy končit PP
      >nebudete.
      >Takže napřed napište dotaz pořádně, protože jinak si
      >opravdu můžete připadat tak, jak jste se sama nazvala.
      >Rady jste dostávala přesné podle vašich dotazů.

      Jestli skončí dohodou ze zdravotních důvodů, tak by neměla podporu krácenou. Možná ÚP bude stačit ten papír, co má zaměstnankyně v ruce.

    • 31. 5. 2013 13:52

      Janička123 (neregistrovaný) 81.90.174.---

      Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
      Paní Líbo, děkuji za odpověď. Tento názor už jsem také slyšela, takže to tak zkusíme.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).