Hlavní navigace

Pracovní úraz prosím paní jasnou

• (neregistrovaný) 88.103.154.---

31. 5. 2013 13:33

Poprvé mám prac.úraz, hledala jsem na netu i v odborných knihách, ale moc tomu nerozumím. Prosím tedy o pomoc a radu. Neschopnost od 17.5. a stále trvá (předpoklad ukončení 13.6.). Záznam máme sepsán 6x - 1x ZP zaměstnance,1x zam-nec, 1x zam-tel - BOZP, 1x mzdová účtárna, 1x Kooperativa,1x IOP. Nyní chci dělat mzdy za 5/2013, takže ve mzdách zaplatím jako každou jinou nemoc. Dám zam-ci tiskopisy Posudek o bolestném a potvrzení lékaře o trvání prac. neschopnosti (stáhnu z Kooperativy) - zam-nec nechá potvrdit u lékaře a vrátí mi zpět. A jak mám dále postupovat já? Vůbec si nevím rady. Moc děkuji za pomoc a rady.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 31. 5. 2013 13:53

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Pracovní úraz prosím paní jasnou
      Pokud bude nemoc delší než 21 dní (což bude), pošlete na OSSZ nemoc. lístek, přílohu k žádosti a rovněž zápis o úrazu. Až bude mít ukončenou nemoc, pošlete s nemoc. lístkem č, 5 na OSSZ i tiskopis,,náhrada ztráty na výdělku po dobu PN,, - najdete rovněž na stránkách Kooperrativy. Na tomto tiskopise vyplníte bod č. 1 a 2, OSSZ vyplní bod č. 4 a zašle vám tiskopis zpět. Zde pak provedete výpočet odškodnění. Až budete výpočet provádět, zas napište a poradím vám, jak spočítat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).