Hlavní navigace

Daň z nemovitosti a z převodu - prosiiim

 • (neregistrovaný) 93.89.107.---

  31. 5. 2013 16:28

  Dobrý den,
  otec vlastnil spolu se sourozenci les, který teď prodali. Zajímá mě, jestli je možné, aby daň z nemovitosti za stejný pozemek odvádělo více lidí a FÚ to neřešil.
  Nevím totiž jak vyřešit to, že otec platil daň z nemovitosti za všechny. Z celého lesa, tedy i za sourozence. Teď zjistil, že jeden z bratrů si všechny roky podával a platil daň ze své části taky.
  Jak situaci napravit a docílit vrácení části daně? Dodatečným nebo opravným přiznáním? A do něj se uvede jen rozdíl (tedy mínusovou položku)?
  Z prodeje musí odvést i daň z převodu nemovitosti, po pročtení zákona nevím, jestli opatřit si na les znalecký posudek je povinností.
  Lenka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 6. 2013 7:21

   Lenka F. (neregistrovaný) 90.180.49.---

   Re: Daň z nemovitosti a z převodu - pros
   Pokud FÚ dostává peníze navíc, tak to neřeší, jen opačně, kdyby neplatil nikdo. Dalo by se podat dodatečné přiznání za nepromlčené roky, nejlepší by bylo zajít na FÚ a domluvit se tam. Asi by bylo jednodušší, kdyby to udělal Váš bratr, správnější je když daň platí jen jeden za všechny.
   Znalecký posudek pro daň z převodu je nutný na všechny nemovitosti, výjimkou je jen zemědělská půda mimo intravilán obcí, ta se dá vyřešit cenou podle bonity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).