Hlavní navigace

Vyřazení nemovitosti z OM

  • (neregistrovaný) 90.180.177.---

    3. 6. 2013 9:13

    Dobrý den
    OSVČ, plátce DPH vlastní a pronajímá budovy. budovy i pozemky koupil v r. 1999 bez odpočtu DPH. na některých z nich provedl v letech 2002, 2006 a 2011 technické zhodnocení - přístavby.
    Teď by je chtěl vyřadit z OM ( a nadále pronajímat podle §9 )
    bude muset odvést DPH? u budov, kde nebylo technické zhodnocení asi DPH odvádět nebude. u dalších budovy si při zhodnocení odpočet DPH neuplatňoval, tzn. tam též nebude žádné DPH odvádět?
    ale u třetí budovy byl uplatněn odpočet DPH sice ne při nákupu, ale pak během techn.zhodnocení. rovněž si DPH odečítá při průběžných opravách. pokud tuto budovu vyřadí, z jaké ceny odvede DPH? z její současné " tržní" ceny? ( původní budovu kdysi koupil bez odpočtu.
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 6. 2013 12:40

      alda (neregistrovaný) 90.180.177.---

      Re: prosím, nikdo neví?
      >Dobrý den
      >OSVČ, plátce DPH vlastní a pronajímá budovy. budovy i
      >pozemky koupil v r. 1999 bez odpočtu DPH. na
      >některých z nich provedl v letech 2002, 2006 a 2011 technické
      >zhodnocení - přístavby.
      >Teď by je chtěl vyřadit z OM ( a nadále pronajímat
      >podle §9 )
      >bude muset odvést DPH? u budov, kde nebylo technické
      >zhodnocení asi DPH odvádět nebude. u dalších budovy si
      >při zhodnocení odpočet DPH neuplatňoval, tzn. tam též
      >nebude žádné DPH odvádět?
      >ale u třetí budovy byl uplatněn odpočet DPH sice ne
      >při nákupu, ale pak během techn.zhodnocení. rovněž
      >si DPH odečítá při průběžných opravách. pokud tuto
      >budovu vyřadí, z jaké ceny odvede DPH? z její současné
      >" tržní" ceny? ( původní budovu kdysi koupil bez
      >odpočtu.
      >děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).