Hlavní navigace

Dohoda o PP - Slováci

• (neregistrovaný) 82.117.156.---

4. 6. 2013 11:29

Dobrý den,
    od 14.5. do 31.12.2013 máme na DPP zaměstnané Slováky. Jsou na Slovensku evidovaní na úřadu práce. Do smlouvy jsme tedy dali maximální výdělek 4000 Kč měsíčně a maximální počet možných odpracovaných hodin 300. Je to tak správně? Dozvěděla jsem se, že by ta mzda měla být ve smlouvě ještě nějak upřesněná, ale nevím, jak to napsat tak, aby bylo jasné, že za měsíc nedostanou víc jak ty 4000.
    A ještě k těm hodinám - za rok je maximálně 300 hodin, oni pracují od 14.5., můžou tedy odpracovat vše nebo jen polovinu, když nedělají celý rok?
    Dělám toto poprvé a nechci to mít špatně.
    Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2013 11:46

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Dohoda o PP - Slováci
      Přivýdělek při ÚP je 4 000,-Kč v ČR,, ale na Slovensku se obávám, že budou naprosto jiné podmínky. To si musí zaměstnanci zjistit sami, aby se pak nedivili.
      300 hod. je za kalendářní rok u jednoho zaměstnavatele a je jedno, na jak dlouhou dobu je smlouva sepsána.
      Předpokládám, že víte, že i zaměstnance na DPP ze Slovenska musíte hlásit na ÚP na tiskopise ,,informace o nástupu zaměstnání...,,.

• 4. 6. 2013 12:06

Petra. (neregistrovaný) 82.117.156.---

Re: Dohoda o PP - Slováci
      Ano, na ÚP jsem to hlásila, radila jste mi tehdy také Vy :) Ptala jsem se na postup na Slovensku na různých úřadech, ale nikdo mi nebyl schopen nic říct, až jsem se pak na ÚP dozvěděla, že si to musí zaměstnanci vyřídit na Slovensku sami. Ti to ale neudělali, takže jsme smlouvu nastavili podle zákona v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).