Hlavní navigace

Odstupné vymáhané ÚP

• (neregistrovaný) 193.85.211.---

4. 6. 2013 11:56

Dobrý den, prosím o radu ohledně odstupného. Jako zaměstnavatel jsme se jak nám umožňuje zákoník práce s zaměstnanci proruštěnými s odstupným dohodli na splátkách ve kterých bude odstupné vyplaceno. Bohužel úřad práce, ale trvá na vyplacení odstupného v nejbližším výplatním termínu jinak že přistoupí k vymáhání odstupného. Vím že by zaměstnanci získali takto jen 65% odstupného, ale zajímá mně jestli i zaměstnavatel by ÚP práce zaplatil jen 65% a jestli by vymáhání z ÚP znameno další náklady? My chceme dohodu se zaměstnanci ohledně splátek dodržet ale nevím jak to vysvětlit úřadu práce?

Děkuji za názory

Janaz

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2013 12:05

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: Odstupné vymáhané ÚP
      Předpokládám, že máte písemnou dohodu se zaměstnancem. Předložte ji ÚP s tím, že jiný termín výplaty odstupného vám umožňuje ZP. Nejednejte jenom s nějakou úřednicí, chtějte vedoucího. Vy dlužíte zaměstnanci i nějakou výplatu, že se obrátil na ÚP, nebo jde pouze o to odstupné, kdy pokud není vyplaceno, má nárok na podporu v nezaměstnanosti ?

• 4. 6. 2013 12:13

Janaza (neregistrovaný) 193.85.211.---

Výplatu žádnou nedlužíme. Pracovní poměr byl ukončen písemnou dohodou 30.4.2013 s 5 násobkem odstupného bez výpovědní lhůty. Teď ve výplatním termínu byla zaměstnanci vyplacena mzda za duben. S tím že jak je uvedeno v písemné dohodě, odstupné za mu bude vypláceno v 5ti splátchách a to ve výplatních termínech v měsících 6/13-10/13. Zatím co jsem mluvila s paní po telefonu tak jí nějaká naše dohoda moc nezajímala, jen to kdy bylo vyplané odstupné . Propouštěli jsme více lidí a někteří na ÚP práce podepsali čestné prohlášení že odstupné obdrželi a ÚP to takto stačilo. Jen je mi hloupé do tohoto lidi nutit.

• 4. 6. 2013 12:54

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

z ÚP znameno
      >>>další
      >>>náklady? My chceme dohodu se zaměstnanci ohledně
      >>>splátek dodržet ale nevím jak to vysvětlit úřadu
      >>>práce?
      >>>
      >>>Děkuji za názory
      >>>
      >>>Janaz
      >>Předpokládám, že máte písemnou dohodu se
      >>zaměstnancem.
      >>Předložte ji ÚP s tím, že jiný termín výplaty
      >>odstupného vám umožňuje ZP. Nejednejte jenom s
      >>nějakou
      >>úřednicí, chtějte vedoucího. Vy dlužíte zaměstnanci i
      >>nějakou
      >>výplatu, že se obrátil na ÚP, nebo jde pouze o to
      >>odstupné, kdy pokud není vyplaceno, má nárok na
      >>podporu v
      >>nezaměstnanosti ?
      >
      >
      >Výplatu žádnou nedlužíme. Pracovní poměr byl ukončen
      >písemnou dohodou 30.4.2013 s 5 násobkem odstupného bez
      >výpovědní lhůty. Teď ve výplatním termínu byla
      >zaměstnanci vyplacena mzda za duben. S tím že jak je uvedeno
      >v písemné dohodě, odstupné za mu bude vypláceno v 5ti
      >splátchách a to ve výplatních termínech v měsících
      >6/13-10/13. Zatím co jsem mluvila s paní po telefonu tak
      >jí nějaká naše dohoda moc nezajímala, jen to kdy bylo
      >vyplané odstupné . Propouštěli jsme více lidí a
      >někteří na ÚP práce podepsali čestné prohlášení že odstupné
      >obdrželi a ÚP to takto stačilo. Jen je mi hloupé do
      >tohoto lidi nutit.
      já osobně bych ÚP prohlášení, že jsem odstupné obdržela, nepodepsala, dokud bych ho opravdu nedostala. Ti zaměstnanci by se měli přihlásit na ÚP, ale nežádat o podporu, protože pokud jim je vypláceno odstupné, stejně podporu zatím nedostanou. Vymáhat odstupné by měl ÚP pouze v případě, kdy zaměstnanci o výplatu odstupného na ÚP žádají, a ne jen tak proto, že zaměstnanci nedostali vyplacené odstupné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).