Hlavní navigace

Nástup na mateřskou a 2 zaměstnání

  • (neregistrovaný)

    4. 6. 2013 12:39

    Dobrý den,

    před nedávnem jsem zde probírala svoji situaci ohledně práce na zkrácený úvazek (od 2009) a od 12/2012 mám druhé zaměstnání u jiného zaměstnavatele - na plný úvazek a potřebovala jsem zjistit, jak je to s DVZ při nástupu do zaměstnání. Ze kráceného úvazku mám o hodně mzdu než z plného a bylo mi sděleno, že nárok na PPM mám jen ze zkráceného úvazku, ale pokud tento úvazek ukončím ještě před nástupem na mateřskou, tak se mi DVZ bude počítat z plného úvazku (ten bude jako jediný příjem do nástupu na mateřskou).
    Jen se chci ujistit, že postupuji správně: dohodla jsem se na ukončení zkráceného úvazku ke 14.6., nástup na mateřskou mám nakonec od 1.7., takže žádanku od doktora odevzdám u zaměstnavatele, kde mám plný úvazek a z tohoto se bude počítat mateřská.
    Jen se chci ujistit, zda je to správně dřív než ukončím zkrácenéhý úvazek...

    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2013 21:19

      EvaP (neregistrovaný)

      opravdu nikdo neporadíte??
      >Dobrý den,
      >
      >před nedávnem jsem zde probírala svoji situaci ohledně
      >práce na zkrácený úvazek (od 2009) a od 12/2012 mám
      >druhé zaměstnání u jiného zaměstnavatele - na plný
      >úvazek a potřebovala jsem zjistit, jak je to s DVZ při
      >nástupu do zaměstnání. Ze kráceného úvazku mám o hodně
      >mzdu než z plného a bylo mi sděleno, že nárok na PPM mám
      >jen ze zkráceného úvazku, ale pokud tento úvazek
      >ukončím ještě před nástupem na mateřskou, tak se mi DVZ
      >bude počítat z plného úvazku (ten bude jako jediný příjem
      >do nástupu na mateřskou).
      >Jen se chci ujistit, že postupuji správně: dohodla
      >jsem se na ukončení zkráceného úvazku ke 14.6., nástup na
      >mateřskou mám nakonec od 1.7., takže žádanku od
      >doktora odevzdám u zaměstnavatele, kde mám plný úvazek a z
      >tohoto se bude počítat mateřská.
      >Jen se chci ujistit, zda je to správně dřív než
      >ukončím zkrácenéhý úvazek...
      >
      >Děkuji

    • 5. 6. 2013 9:26

      Maruška555 (neregistrovaný)

      Re: opravdu nikdo neporadíte??
      Proč nemáte nárok z plného úvazku, tomu nerozumím. A pardon, co to je DVZ?

    • 5. 6. 2013 9:35

      EvaP (neregistrovaný)

      Re: opravdu nikdo neporadíte??
      nárok na mateřskou je, pokud jsem pojištěná 270 dní, což nesplňuji.. splňuji to pouze ze zkráceného úvazku, ale tam mám o hooodně málo peněz... DVZ je denní vyměřovací základ

    • 5. 6. 2013 9:51

      Maruška555 (neregistrovaný)

      Re: opravdu nikdo neporadíte??
      máte-li pojištěné doby 270 dní, tak je přece jedno z kterého prac.poměru ty doby vznikly. Hlavně jestli byly pojištěné.
      Za předpokladu, že jsou oba vaše úvazky pojištěné, že se u toho zkráceného nejedná třeba o DPP, a že máte splněnou podmínku pojištěných dob 270 dní, byste podle mě měla mít nárok na PPM z obou úvazků.
      Vycházím z vlastní zkušenosti, kdy jsem měla 2 mateřské současně, protože jsem měla 2 zaměstnání současně. Snad se vyjádří ještě někdo další.

    • 6. 6. 2013 9:45

      Petra2 (neregistrovaný)

      Re: opravdu nikdo neporadíte??
      ---" jsem měla 2 mateřské současně, protože jsem měla 2 zaměstnání současně." --- Ale to jste měla u obou zaměstnání pojištěno 270 dní, ne ? Ne pouze u jednoho a u druhého třeba jen 6 měsíců, ne?

    • 6. 6. 2013 10:50

      Maruška555 (neregistrovaný)

      Re: opravdu nikdo neporadíte??
      vzhledem k tomu, že dítku je 15 let, si tento důležitý detail fakt nepamatuju. Navíc jsem tou dobou pracovala zcela mimo oblast účetnictví, takže mi nějaké doby byly naprostou neznámou. Zřejmě jsem tehdy měla víc štěstí než rozumu, že mi to vyšlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).