Hlavní navigace

II.pilíř

• 37.221.254.---

4. 6. 2013 16:23

Jsme malá firma a teď mi jeden zaměstnanec (40-ti letý !) přinesl oznámení o nabytí právní moci, přihlásil se do II.pilíře. Vyčetla jsem, že už od mzdy za květen mám srážet, co přesně mám udělat za úkony? Má to u ČP - mám tam posílat nějakou přihlášku nebo prostě začnu odvádět a nic jiného?
    Moc děkuji za odpovědi

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 6. 2013 16:25

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Re: II.pilíř
      začnete odvádět a na FÚ budete posílat přehled, prostudujte si tady historii, je toho tady v poslední době spousta

• 4. 6. 2013 16:36

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Pokud je nabytí právní moci někdy v dubnu, pak to bude opravdu od mzdy za květen. Pokud je nabytí právní moci květnový den, budete srážet až ze mzdy za červen. Takže si ověřte datum nabytí pr. moci.
      U které penzijní společnosti to má, na tom zaměstnavateli nezáleží, protože sražené peníze se odesílají na finanční úřad, číslo účtu takové, na jaké posíláte daň, jen předčíslí je jiné - 41013.
      Z vyměřovacího základu srazíte zaměstnanci 3,5% SP (místo 6,5%) a toto zasíláte s 25 % za zaměstnavatele na sociálku. Dále mu srazíte 5% důchodové spoření a toto zasíláte na FÚ.
      Na FÚ každý měsíc posíláte hlášení se seznamem zaměstnanců ve II. pilíři a platbou - pouze elektronicky. Nejlépe bude, když se podíváte na stránky mfcr.
      Přehled na sociálku bude vypadat jinak - musí na něm být vyčíslené to důchodové.

• 4. 6. 2013 17:09

Johana

Děkuji, už se tím probírám, snad to půjde :o))

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).