Hlavní navigace

Zařazení majetku

  • (neregistrovaný)

    5. 6. 2013 8:11

    Dobrý den, prosím o radu. Jsme PO, která v roce 2004 získala majetek v hodnotě 1.999.000,- na základě smlouvy o předání díla bezúplatně do vlastnictví. V roce 2013 se mi dostala do rukou smlouva, na základě které majetek teprve mám zařadit (já vím, prostě to tak je... :-)). Zařadím 022/042 v hodnotě těch necelých dvou milionů, když jsme nevložili ani korunu? Odpisy provádět nebudu, předpokládám. A ještě ve specifikaci dodávky je položka, která nesouvisí s pořízením majetku, jedná se o čisticí prostředky v hodnotě 10000,- na údržbu toho majetku - bude patřit do pořízení? Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2013 8:42

      xxxx (neregistrovaný)

      Re: zařazení majetku
      já bych to dala v roce 2004, 042/413, ale nejsem si jistá s tou prodlevou, pak 2013 022/042, čistící prostředky 501

    • 5. 6. 2013 8:58

      danaa (neregistrovaný)

      Re: zařazení majetku
      upřesním to - majetek měl být zařazený roku 2004, v tu dobu jsem to neúčtovala, ani jsem doteď netušila, že taková smlouva existuje, byla jsem přesvědčená o bezplatném pronájmu, tak mi bylo řečeno..
      do roku 2004 nevím jak vstoupit..
      jinak my neplatili ani ty čistící prostředky, byli součástí ceny, ve které se to předávalo, takže nevím, jestli je vyjmout nebo nechat součástí ceny pořízení..
      děkuji.

    • 5. 6. 2013 9:33

      longstarr1

      Re: zařazení majetku
      nechat ceny pořízeni tam se nic neděje

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).