Hlavní navigace

Silniční daň - kdo platí?

  • (neregistrovaný) 85.71.8.---

    5. 6. 2013 10:29

    Fyzická osoba - nepodnikatel bude půjčovat manželce (OSVČ) auto do podnikání. Kdo bude platit v tomto případě silniční daň? Jak to bude s náhradami, musí se vést kniha jízd nebo se může uplatňovat paušálně? Jak to bude s cesťáky?Pokud bude muset SD odvést fyzická osoba - nednikatel, lze poté požadovat úhradu za SD po firmě manželky?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 5. 6. 2013 15:16

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: Silniční daň - kdo platí?
      SD platí vždy platí vždy majitel vozidla zapsaný ve velkém TP, tedy v tomto případě manžel.

      § 24 ZDP, odst. 2) písm. u)

      .......a silniční daň zaplacená jedním z manželů, který je zapsán jako držitel motorového vozidla v technickém průkazu, přičemž vozidlo je používáno pro podnikatelskou a jinou samostatnou výdělečnou činnost druhým z manželů, který jako držitel v technickém průkazu zapsán není....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).