Hlavní navigace

Pronájem honitby před registrací DPH

  • (neregistrovaný) 109.81.197.---

    5. 6. 2013 14:08

    Dobrý den, FO-podnikatel (myslivost) zaplatil v květnu za pronájem honitby, částka byla vč. DPH (dle smlouvy). Přihlášku k registraci DPH podal až v červnu, plátcem bude od 11.6.
    a) může si v přiznání k DPH za 6/13 uplatitnit DPH za pronájem, který byl před registrací?
    b) jaká sazba DPH je za prodej odstřelené zvěře?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2013 12:20

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Pronájem honitby před registrací DPH
      a)dle § 79 odst. 1 ZDPH§ 79 lze u plnění, která máte ke dni registrace v obchodním majetku
      (1) Osoba povinná k dani má nárok na odpočet daně u přijatého zdanitelného plnění pořízeného v období 12 po sobě jdoucích měsíců přede dnem, kdy se stala plátcem, pokud toto plnění je k tomuto dni součástí jejího obchodního majetku.
      obchodní majetek je definován v §4 odst. 3 písm. c) ZDPH
      takže u služeb to nelze
      b) zkuste se podívat do přílohy č. 3 ZDPH zde na BC

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).