Hlavní navigace

Na faktuře vystavené chybné DUZP-oprava

• (neregistrovaný) 90.179.127.---

6. 6. 2013 10:34

V lednu vystavená faktura z chybným DUZP duben. DPH bylo místo v lednu odvedeno v dubnu. Co s tím teĎ? poraĎdte prosím .

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2013 11:01

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

Re: Na faktuře vystavené chybné DUZP-opr
      Záleží o jak vysoké se jedná částky.
      1.) Buď nic, s tím, že pokud na to FÚ při kontrole přijde, vyměří vám úrok z prodlení cca za 3 měsíce viz. §104 ZDPH odst.2

2) Nebo Dodatečné přiznání k DPH za 1/2013 a za 4/2013 jen na rozdíly, tím se k tomu přiznáte a úrok z prodlení vám bude za leden vyměřen.
      Navíc Dod. př. za 1/2013 byste museli zaplatit znovu a čekat, kdy vám to vrátí zpět z Dod. př. za 4/2013. Jestli by bylo možné tato dvě Dod.př. vzájemně započíst, nevím. Teoreticky by to jít sice mělo, ale v praxi bude ze strany FÚ nebo DŘ nejspíše nějaký zádrhel, který tomu bude bránit. Jedině vnést dotaz na vašeho správce daně.

• 6. 6. 2013 11:25

mili7 (neregistrovaný) 90.179.127.---

Tak nějak jsem nad tím taky přemýšlela. Jde mi o to, že pokud bych to chtěla udělat správně, tedy udělat dodatečné přiznání k dani.... Mám za to, že bych musela udělat opravný daňový doklad k té chybně vystavené faktuře (DUZP v dubnu) a tam bude DUZP datum převzetí dokadu...tzn. že DPH půjde mínusem v měsíci převzetí tj červen a vystavím novou fakturu se správným DUZP leden a za ten měsíc udělám dod.přiznání k DPH, které doplatím hned a penále mi půjde od 25. února do dne doplacení částky z dod. př. k DPH za leden..tj. červen. Nevím prostě , jak to celé zpracovat dokladově, aby to bylo správně.

• 6. 6. 2013 11:59

Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

V tomto případě by měla stačit jen Dod. př. za leden a duben. ODD se vystavuje na opravu základu daně nebo opravu výše daně (není váš případ), ale ne na chybně uvedené DUZP do nesprávného období.
      Udělala bych jen Dod. přiznání za 1/2013 a 4/2013 a doložila je chybně vystavenou fakturou a dopisem s vysvětlením, že u této vystavené faktury bylo omylem chybně uvedeno DUZP v období 4/2013, i když uskutečnitelné plnění nastalo v 1/2013. Případně doložit dalšími doklady, které deklarují, že DUZP mělo být v lednu. A napsat, že daň na výstupu z této FV byla zahrnuta do Přiznání za 4/2013 a daňová povinnost za 4/2013 byla uhrazeno dne ...
      ODD byste si zbytečně "zasekala účetnictví" vy i váš odběratel a tomu by to stejně bylo k ničemu. On si mohl uplatnit DPH až měl doklad.
      Ještě jsem pro vás našla upřesnění: za 1/2013 musíte Dod. př. uhradit dle §141 odst. 8 DŘ a za 4/2013 podáte žádost o vrácení přeplatku dle §155 DŘ.

• 6. 6. 2013 12:33

mili7 (neregistrovaný) 90.179.127.---

Děkuji :)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).