Hlavní navigace

Lékař + půl dne dovolené

  • (neregistrovaný)

    6. 6. 2013 15:42

    Dobrý den,
    chtěla jsem si zajet k lékaři, který ordinuje cca 250 KM od pracoviště na propustku a zbytek dne volno. Zaměstnavatel mi ovšem odmítl dát půl dne dovolené. Můžete mi někdo říct, zda to není proti zákoníku práce?? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 6. 2013 16:08

      jo (neregistrovaný)

      Re: Lékař + půl dne dovolené
      Zaměstnavatel má právo mám poskytnout placeného lékaře v počtu cca hodin, kolik by trvalo ošetření podobného praktika v okolí a zbytek vám omluví, ale neplatí, viz Nařízení vlády 590/2006
      1. Vyšetření nebo ošetření

      a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.
      b) Bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno v jiném než nejbližším zdravotnickém zařízení, poskytne se pracovní volno na nezbytně nutnou dobu; náhrada mzdy nebo platu však přísluší nejvýše za dobu podle písmene a).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).