Hlavní navigace

Paušální výdaje - plátce DPH

 • (neregistrovaný) 84.19.90.---

  19. 2. 2012 21:22

  dobrý den, reaguji na váš článek o paušálních výdajích
  klient je autodopravce - plátce DPH, vede daňovou evidenci hlavně pro účely DPH ale chce uplatňovat výdaje paušálem protože skutečné výdaje nedosahují takové částky jako paušální, v roce 2010 jsme tedy upravili daňové přiznání o pohledávky a závazky a letos chceme v daňovém přiznání použít paušální výdaje - v článku jsem se dočetla že při paušálních výdajích už nepovede daňovou evidenci a nebude mít obchodní majetek - v majetku má nákladní auto a přívěs, na které si uplatňuje DPH z oprav, phm atd. - jak se to teda řeší pokud je to plátce dph a na majetek si uplatňuje výše zmíněné doklady ze kterých si dph uplatňuje? jsem z toho trochu zmatená... a nevím teda jestli za rok 2011 ty paušální výdaje dát nebo dodatečně opravit přiznání 2010 a pokračovat ve skut.výdajích-daň.evidenci i když je to pro něj v rámci daní z příjmu nevýhodnější? a pokud je plátce dph a uplatňovat by výdaje paušálem tak to by z vydaných faktur odváděl dph a žádné na vstupu si nemohl uplatnit? ohledně dph jsem v článku info nenašla - předem vám moc děkuji za vyjasnění

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 2. 2012 15:42

   bez přezdívky

   Dobrý den paní kolegyně,
   je třeba dodržet základní pravidlo a to dívat se na jednotlivé daně z toho pohledu, co která daň daní.  DPH má svoji předepsanou evidenci bez ohledu na to jak se budou danit příjmy. Paušální výdaje řeší daň z příjmu. Pro účely DPH povedene evidenci daňových dokladů, tak jak jste ji vedli doposud, abyste mohli prokázat DPH na výstupu a současně doložili všechna plnění, která souvisí s podnikáním a byla příjata. Daň z příjmu uplatníte paušálními výdaji.
   Pokud jste se rozhodli pro rok 2011 paušální výdaje a vše jste dodanily, tak Vám nic nebrání, aby jste je skutečně použili.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).