Hlavní navigace

fakturace do Polska

  • (neregistrovaný) 90.179.184.---

    10. 6. 2013 13:41

    při fakturování prodeje zboží do Polska odběrateli, který je plátce DPH fakturuji zboží bez DPH s dovětkem, že daň odvede zákazník. platí toto i v případě, že tomuto odběrateli fakturuji náklady na dopravu (balné apod.)?
    děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2013 13:50

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: fakturace do Polska
      při prodeji zboží uvádíte větu osvobozeno dle §64 ZDPH dle §29 odst. 2 písm. a) ZDPH
      pokud je doprava a balné vedlejším nákladem spojeným s dodáním zboží, platí výše uvedené
      pokud fakturujete zvlášť pouze dopravu a balné jako službu dle §9 odst. 1 ZDPH (zákazník si navíc objednal), uvedete větu daň odvede zákazník
      záleží, jakou máte dodací podmínku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).