Hlavní navigace

Dlouhodobé ošetřování

• (neregistrovaný) 193.85.174.---

10. 6. 2013 22:17

Mám dlouhodobě nemocnou manželku, mám vystavenou ošetřovačku od lékaře, placená doba 9 dní již uběhla, dál bych však chtěl manželku ošetřovat i bez ošetřovného, jak dlouhou dobu o ni mohu pečovat, není to nějak časově omezené, jak dlouho mi může zamětnavatel tolerovat omluvenou nepřítomnost, musí za mě hradit zdravotní pojištění. Slyšel jsem, že doba takto dlouhého ošetřování může být maximálně jeden rok.
    Děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 6. 2013 22:27

inzinyrka (neregistrovaný) 46.33.112.---

Re: Dlouhodobé ošetřování
      O maximální délce potřeby ošetřování jsem neslyšela, možná poradí někdo zkušenější. Ale podle mě po vyčerpání 9 placených dnů jde v podstatě o omluvené neplacené volno a to může trvat libovolně dlouho.
      Pokud je to pro Vás schůdné, jděte vždy po vyčerpání 9 placených dnů na 1 den do práce a další den si nechte vystavit novou očetřovačku - bude zase placená.

• 10. 6. 2013 22:38

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Obávám se, že to pro stejný případ ošetřování není možné, muselo by se jednat o jinou nemoc nebo jiného člena rodiny.

• 10. 6. 2013 22:36

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Zaměstnavatel za vás zdravotní pojištění neplatí, jestliže máte vystavenou ošetřovačku, je to stejné jako při nemoci. Co nejdříve si vyřiďte pro manželku příspěvek na péči, stanete se pečující osobou pro ZP i důchodové pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).