Hlavní navigace

OČR přerušení a víkend

  • (neregistrovaný) 90.182.166.---

    11. 6. 2013 10:24

    Dobrý den,

    mám prosbu ohledně OČR. Paní má počátek ve středu, což je její pracovní směna.
    Ve středu a čtvrtek ošetřovala, v pátek přerušila OČR, musela do práce.
    Ukončení OČR má v neděli. Dostane dávky i za sobotu a neděli ?
    Jak by to bylo v případě, že by přerušila pouze na pátek a OČR měla do pondělka včetně ?
    Nemohu to v zákoně najít a množí se mi tu takovéto dotazy, děkuji mockrát.

    Majda P.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 6. 2013 11:53

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: OČR přerušení a víkend
      §40 zákon o nem.poj.
      (5) Ošetřovné se nevyplácí zaměstnanci za dobu, po kterou mělo trvat pracovní volno bez náhrady příjmu, pokud potřeba ošetřování (péče) vznikla nejdříve dnem, který následuje po dni nástupu na takové volno. Ošetřovné se dále nevyplácí za dny pracovního klidu, pokud zaměstnanci nevznikl nárok na výplatu ošetřovného alespoň za 1 kalendářní den, který měl být pro něho pracovním dnem a v němž potřeba ošetřování nebo péče trvala.

      Tomu začátku sama nerozumím, ale v tom zbytku je, že pokud náleží ošetřovné alespoň za 1 prac.den, pak je nárok na ošetř. i za víkend.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).