Hlavní navigace

Prodej obchodního podílu v s.r.o.

  • (neregistrovaný) 90.182.142.---

    11. 6. 2013 17:40

    Dobrý den,
    naše s.r.o.vlastní od 23.11.2011 30% podíl v jiné s.r.o. - částka vkladu 60tis. Nyní se rozhodla tento svůj obchodní podíl prodat za částku 300 tis. Jak to bude s daní?
    Předem moc děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 6. 2013 18:14

      Daniela K. (neregistrovaný) 217.69.98.---

      Re: Prodej obchodního podílu v s.r.o.
      Napřed musíte zjistit, jestli se na tento převod podílu vztahuje osvobození dle ZDP nebo ne. Tzn. že je důležité kdo komu podíl převádí. Např. příjmy z převodu podílu matky v dceřiné společnosti při splnění dalších podmínek jsou od daně osvobozeny. Osvobození od daně viz §19 ZDP. Pozn. Mateřskou společností se rozumí i s.r.o, jeli poplatníkem uvedeným v §17 odst.3) a má -li nejméně po dobu 12 měsíců nepřetržitě alespoň 10% podíl na základním kapitálu jiné společnosti. Pokud byste splňovali podmínky pro osvobození od daně, nezapomeňte, že v tomto případě by nabývací cena podílu byla daňově neuznatelná.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).