Hlavní navigace

Poplatek u vstupní prohlídky

  • (neregistrovaný) 195.22.55.---

    13. 6. 2013 7:59

    Dobrý den, dotaz zní: kdo platí vstupní prohlídku? Zaměstnanec nebo prohlídku proplatí zaměstnavatel? A když tak podle jakého zákona a §. Děkuji moc za odpověď.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2013 8:07

      Hana..... (neregistrovaný) 81.19.2.---

      Re: Poplatek u vstupní prohlídky
      V souladu s § 59 zákona o specifických zdravotních službách hradí vstupní lékařskou prohlídku osoba ucházející se o zaměstnání. Zaměstnavatel hradí vstupní lékařskou prohlídku, pokud uzavře s uchazečem o zaměstnání pracovněprávní nebo obdobný vztah, nestanoví-li jiný právní předpis jinak. Věta první a druhá se nepoužije, jestliže osoba ucházející se o zaměstnání se s případným zaměstnavatelem nebo zaměstnanec se zaměstnavatelem dohodne jinak nebo stanoví-li právní předpis jinak.

      Když jsem byla sama před pár lety na vstupní prohlídce, tak mi doktorka říkala, že slušný zaměstnavatel to proplatí:-).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).