Hlavní navigace

Jak DPH v r.2013 - služby z EU

  • (neregistrovaný) 213.19.119.---

    13. 6. 2013 20:02

    Jsme plátci DPH. Účastníme se konference v Německu a budeme účastníky celosvětové výstavy, tamtéž. Jsme ubytováni na dvě noci v místě konání. Na každou akci máme jiného dodavatele - s plátcem DPH DE. Zatím máme uhrazené zálohy. Na vstupenky na výstavu (v oboru) nám přišlo vyúčtování a je zde vyčísleno DPH. Je v tomto případě nárok na Revers x chargé? Máme požádat o opravu? nebo je to v pořádku. Jak budu účtovat ubytování a účast na odborné konferenci? Jaký doklad mám požadovat? Mám v tom zmatek, prosím, poradíte?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 13. 6. 2013 20:14

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Jak DPH v r.2013 - služby z EU
      On v tom trochu je zmatek :
      Služby obecně mají místo plnění dle sídla odběratele, pokud je poskytuje plátce plátci dle §9/1 ZDPH- klasický R-CH, fa bez daně,
      ale jsou vyjímky- vás se týká § 10b ZDPH, který stanovuje místo plnění v místě konání akce kulturní, sportovní, vědecké, vzdělávací a zábavní spočívající v oprávnění ke vstupu na takovou akci, tedy ta daň u vstupenek je dobře, žádný R-CH nebudete dělat, ostatní doklady budete žádat bez německé daně, poskytnete dodavateli vaše DIČ a provedete R-CH.

    • 13. 6. 2013 20:58

      mimoň (neregistrovaný) 213.19.119.---

      Re: Jak DPH v r.2013 - služby z EU
      >>Jsme plátci DPH. Účastníme se konference v Německu a
      >>budeme účastníky celosvětové výstavy, tamtéž. Jsme
      >>ubytováni na dvě noci v místě konání. Na každou akci
      >>máme
      >>jiného dodavatele - s plátcem DPH DE. Zatím máme
      >>uhrazené zálohy. Na vstupenky na výstavu (v oboru)
      >>nám
      >>přišlo vyúčtování a je zde vyčísleno DPH. Je v tomto
      >>případě nárok na Revers x chargé? Máme požádat o
      >>opravu?
      >>nebo je to v pořádku. Jak budu účtovat ubytování a
      >>účast
      >>na odborné konferenci? Jaký doklad mám požadovat? Mám
      >>v tom zmatek, prosím, poradíte?
      >On v tom trochu je zmatek :
      >Služby obecně mají místo plnění dle sídla odběratele,
      >pokud je poskytuje plátce plátci dle §9/1 ZDPH-
      >klasický R-CH, fa bez daně,
      >ale jsou vyjímky- vás se týká § 10b ZDPH, který
      >stanovuje místo plnění v místě konání akce kulturní,
      >sportovní, vědecké, vzdělávací a zábavní spočívající v
      >oprávnění ke vstupu na takovou akci, tedy ta daň u vstupenek
      >je dobře, žádný R-CH nebudete dělat, ostatní doklady
      >budete žádat bez německé daně, poskytnete dodavateli
      >vaše DIČ a provedete R-CH. Tak moc díky, ubezpečil jste mé rozhodnutí!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).