Hlavní navigace

Zneužití osobních údajů u O2

• (neregistrovaný) 213.211.38.---

14. 6. 2013 12:17

Dobrý den, na městě mě zastavil pán od O2 a nabízel mně tarif free.Prý to mohu používat, když se mi to zalíbí a pokud ne, jednoduše to používat nemám. Nic sem nepodepisoval, akorát chtěl ode mne podpis, že jsem převzal sim kartu. Ještě před tím si ode mne vzal telefonní číslo a můj občanský průkaz, který bez mého dovolení diktoval někomu do telefonu.
    Pak mně domů došla smlouva, kterou když podepíši a pošlu O2 do Prahy, sim karta bude platná, pokud tak neučiním, karty nebudou aktivovány. Nepodepisoval, neposílal jsem to. Sim karty jsem také nepoužil - vyhodil jsem je.
    A asi po měsíci mě přijde složenka, že mám platit 300,- a když jsem volal O2, že jsem nic neaktivoval, paní mně řekla, že má tu smlouvu a že je podepsaná...a má tam i mé údaje. Já mám tutéž smlouvu ještě doma - jenomže nepodepsanou, neposlanou. Jak je tedy možné chtít po mně peníze za něco, co jsem nepodepsal a jak je možné, že mají mé údaje a podpis na smlouvě ? Mám podezření, že tu došlo k padělání smlouvy, kdy informace z občanského průkazu byly bez mého vědomí použity a podpis, kterým jsem stvrdil pouze převzetí, žádné placení či aktivaci, tak ten byl zneužit také.
    A řekli mně, že pokud to chci zrušit, tak musím zaplatit 11 000,-.

Poradíte mi prosím, co mám dělat, popřípadě na koho se obrátit ? Děkuji moc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 6. 2013 22:13

P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

Re: Zneužití osobních údajů u O2
      Dávat cizímu člověku do ruky svůj občanský průkaz je pěkný nesmysl, i kdyby to byl někdo z O2, ale ten "neznámý" jen tvrdil, že je z O2...

1. Písemně (doporučeně) oznamte do O2, že smlouva byla uzavřena podvodem a že podpis na ní není váš. Vyžádejte si kopii a dejte podpis vyhodnotit znalcem.

2. Podejte stížnost na ČTÚ, kde svůj případ popište a požadujte zjednání nápravy.

3. Obraťte se na policii, případně rovnou podejte trestní oznámení na neznámého pachatele - škoda 11.000,- je na to dost velká. Policie by ho snadno měla vypátrat a znalci zjistit, zda jste podepsal nebo ne.

Celé to bude dost problematické, protože O2 má podepsanou smlouvu a nemá důvod se domnívat, že je falešná (váš telefonát nic neznamená). ČTÚ na lidi dost kašle, protože je to z velké části vaše blbost... A policie a soudy jsou pomalé, takže zatím bude naskakovat penále za nezaplacené zálohy...

Též doporučuji obrátit se na sdružení pro ochranu spotřebitelů, kde poskytnou aspoň základní právní rady.

Podle odpovědi na váš dopis do O2 se rozhodněte, zda využijete služby advokáta apod.

• 17. 6. 2013 15:42

Miroslav Trčka (neregistrovaný) 90.181.184.---

Re: Zneužití osobních údajů u O2
      Dobrý den,

věřím, že je pro vás celá záležitost nepříjemná, proto bych vám doporučil nás co nejdříve kontaktovat, abychom měli možnost vše prověřit. Řešení rádi zajistíme takhle online - stačí nám dát vědět prostřednictvím naší webové aplikace dostupné na www.o2.cz/dotazproguru. Do komentáře, prosím, uveďte vaše identifikační údaje z důvodu dohledání smluv a zřízených služeb + váš kontaktní email a telefonní číslo pro možnost zpětné reakce.

S pozdravem a přáním hezkého dne
      Miroslav Trčka, Online Media Konzultant, Telefónica Czech Republic, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).