Hlavní navigace

práce po skončení školy - ÚP

  • (neregistrovaný) 213.29.62.---

    17. 6. 2013 8:30

    Dobrý den, prosím Vás, jaké jsou možnosti slečny, která skončila školu a pracuje na dobu určitou do konce června. Bude mít odpracováno 9 měsíců od školy, takže nárok na podporu nebude mít. Když se nahlásí na ÚP, může si u toho vydělat pouze 4000,-- Kč, i když nic od ÚP nedostane? Jak je to s počítáním odpracované doby? Ze zaměstnání bude mít 9 měsíců, když bude na UP a u toho bude mít třeba brigádu, bude se jí ta brigáda počítat do odpracované doby? Aby pak měla nárok na podporu po roce? Je jedno, zda bude u ÚP pracovat na zkrácenou, počítá se tato doba také do odpracované doby? Děkuji Hanka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 6. 2013 8:47

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: práce po skončení školy - ÚP
      Bohužel. § 41 Zákona o zaměstnanosti:

      "Do předchozího zaměstnání se nezapočítává doba důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů o zaměstnání (§ 25 odst. 1 a 3) a krátkodobým zaměstnáním."

    • 17. 6. 2013 8:54

      Hanka... (neregistrovaný) 213.29.62.---

      Re: práce po skončení školy - ÚP
      Tak to opravdu bohužel. Děkuji Vám za odpověď. H.

    • 17. 6. 2013 9:06

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Není zač.
      >>>Dobrý den, prosím Vás, jaké jsou možnosti slečny,
      >>>která skončila školu a pracuje na dobu určitou do
      >>>konce
      >>>června. Bude mít odpracováno 9 měsíců od školy, takže
      >>>nárok na podporu nebude mít. Když se nahlásí na ÚP,
      >>>může
      >>>si u toho vydělat pouze 4000,-- Kč, i když nic od ÚP
      >>>nedostane? Jak je to s počítáním odpracované doby? Ze
      >>>zaměstnání bude mít 9 měsíců, když bude na UP a u
      >>>toho
      >>>bude mít třeba brigádu, bude se jí ta brigáda počítat
      >>>do odpracované doby? Aby pak měla nárok na podporu po
      >>>roce? Je jedno, zda bude u ÚP pracovat na zkrácenou,
      >>>počítá se tato doba také do odpracované doby? Děkuji
      >>>Hanka
      >>
      >>Bohužel. § 41 Zákona o zaměstnanosti:
      >>
      >>"Do předchozího zaměstnání se nezapočítává doba
      >>důchodového pojištění získaná zaměstnáním nebo jinou
      >>výdělečnou činností v době vedení v evidenci uchazečů
      >>o
      >>zaměstnání (§ 25 odst. 1 a 3) a krátkodobým
      >>zaměstnáním."
      >
      >Tak to opravdu bohužel. Děkuji Vám za odpověď. H.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).