Hlavní navigace

Přefakturace služeb ze zahraničí a DPH

  • (neregistrovaný)

    17. 6. 2013 19:40

    Dobrý den,
    prosím Vás o radu. Mám fakturu přijatou z EU, na které nám naše dceřiná společnost fakturuje např. pronájem prostor, logistické náklady, náklady na provoz kanceláří, osobní náklady atd...
    Nevím jak s DPH, zda je to plnění s nárokem na odpočet nebo jak? Do jakého řádku přiznání byste tuto fakturu dali??
    Pak nám přefakturovává reklamace. Bývalá účetní oboje faktury účtovala bez daně, ale stylem, že to se to vůbec neprotočilo přiznáním. Nevím jestli je to dobře, ale mne se to nezdá a nevím, které ustanovení v zákoně by mne přesvědčilo na 100% jak to má být. Já bych to protočila jako reverse-charge a souhrnné hlášení ne.
    Pročítám zákon, ale nejsem z toho moc moudrá.
    Moc moc díky všem za rady.
    Míla

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 18. 6. 2013 7:32

      alli (neregistrovaný)

      Re: Přefakturace služeb ze zahraničí a D
      pronájem prostor mimo přiznání k DPH (jde o služby dle obdobného § jako je český §10)
      logistické náklady a náklady na provoz kanceláří bych dala jako reverse charge (vy žádné SH)
      a co to je ty osobní náklady?

    • 18. 6. 2013 7:40

      MilkaC (neregistrovaný)

      Re: Přefakturace služeb ze zahraničí a D
      Jsou to jejich mzdy. Vyplatí si mzdy a následně si to vyfakturují a mají peníze od nás. Oni sedí v budově, kde platí nájem, podílí se i na nákladech na bezpečnost práce, na pojištění a vše možné, to pak příjde vyfakturované na jedné faktuře najednou za měsíc.

    • 18. 6. 2013 8:35

      alli (neregistrovaný)

      Re: Přefakturace služeb ze zahraničí a D
      a nejde uzavřít smlouvu na poskytování nějakých služeb? tato přefakturace jednotlivých jejich nákladů není moc dobrá, nevím, zda u vás tyto náklady FÚ uzná jako daňové

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).