Hlavní navigace

Kontrola nemocného OSSZ

  • (neregistrovaný) 85.70.14.---

    20. 6. 2013 13:41

    Dobrý den,
    přišla nám zpráva o kontrole OSSZ nemocného zaměstnance v době prvních třech týdnech nemoci. Nebyl doma....

    Můžu mu krátit náhradu za nemoc? A o kolik??

    Děkuji
    Emil

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 6. 2013 15:47

      mmn (neregistrovaný) 212.24.139.---

      Re: kontrola nemocného OSSZ
      můžete, ale dle interní směrnice, také může dostat okamžitou výpověd.

    • 20. 6. 2013 17:10

      div (neregistrovaný) 78.102.37.---

      Re: kontrola nemocného OSSZ
      S takovou radou se jděte vycpat. Pojem "okamžitá výpověď" může používat pouze autor telenovel nebo úplný neználek zákoníku práce, nebo nemyslící tvor.
      Výpověď znamená, že něco vypovídám, tudíž je nějaká lhůta, než něco skončí.
      Kdežto pojem okamžitě znamená ihned, bez jakéhokoliv odkladu. Tudíž vaše rada si celkem solidně odporuje. Kromě toho na téma - výpověď dohodou a okamžitá výpověď je tady nepřeberně článků. Stačí pohledat v historii.

    • 20. 6. 2013 18:20

      iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

      OT - Re: kontrola nemocného OSSZ
      Já bych mu rovnou napařila hodinovou výpověď dohodou a ještě za hrubé porušení pracovní kázně. :-D :-D
      Autor možná v tom horku myslel, že by se s ním nepáral a okamžitě (=hned) mu napsal výpověď, samozřejmě podle § 52 písm. h) ZP.
      Hezký večer přeji v tom úmorném vedru.

    • 21. 6. 2013 8:23

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: OT - Re: kontrola nemocného OSSZ
      nemyslím si, že by jedna nepřítomnost v době PN mohla být důvodem k výpovědi, natož k okamžitému zrušení PP. Viděla bych to na snížení náhrady za nemoc, je zcela na zaměstnavateli, o kolik a jak náhrady sníží nebo odebere.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).