Hlavní navigace

§ 185 ZP - cest.náhr. v zam. uznané výši

  • (neregistrovaný) 82.114.209.---

    20. 6. 2013 18:33

    Dobrý den,
    pokud někdo platíte zaměstnancům cestovní náhrady podle § 152 písm. c) ZP ve výši stanovené podle § 185 ZP, jak postupujete? Platíte je všem? Je možné, aby zaměstnavatel argumentoval tím, že kdo má měsíční (týdenní) jízdenku, nemá na náhradu nárok, protože může jet na jízdenku i o víkendu (prostě, že jízdenka neplatí jen po-pá)? A kdo jezdí autem, tomu samozřejmě klasický cesťák neschválí.
    Takže se zaměstnanci vlastně dostanou do situace, že na náhradu jízdních výdajů nebude mít nárok nikdo ... všechno bohužel visí na slovíčku "MŮŽE poskytnout" ... a dobrá vůle ze strany zaměstnavatele chybí - respektive zaměstnavatel dělá maximum pro to, aby zaměstnancům nárok na tyto náhrady nepříslušel (chce po nich různá čestná prohlášení odkud jezdí, jakou mají jízdenku, jestli mají řidičák a jestli to auto je jich nebo manželky ... atd.).
    Nemá prosím někdo nápad jak z toho ven? Čím argumentovat (kromě toho, že zaměstnanci prostě na mimořádnou směnu odmítnou přijet)?
    Děkuji za každou radu a zkušenost a přeji hezký horký večer všem.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2013 10:56

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: § 185 ZP - cest.náhr. v zam. uznané
      No nejlepší argument bude, získání odpovědi od kompetentních
      http://www.suip.cz/oip09/pracovnepravni-vztahy/poskytovani-poradenstvi/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).