Hlavní navigace

zaúčtování

• (neregistrovaný) 194.228.235.---

21. 6. 2013 7:55

Dobý den,
    prosím o rad zkušenějších, nemám v tom takovou zkušenost a potřebuji si to nějak ujasnit.
    Firma Telefonica 02 nám vystavila dobropisy (datum vystavení únor a březen) na faktury vystavené za 1. čtvrtletí (vedeme DE, a jsme čtvrtletní plátci DPH), bohužel ale tyto dobropisy se k nám nedostaly ( nebyly zaslány, nevím ), takže je nevedeme v evidenci. Dobropisované částky jelikož nebyly uhrazeny, tak si je Telefonica odečetla ve vyúčtování ve fakturách ve 2.čtvrtletí ale jako částky bez rozepsání DPH.
    Teď bych potřebovala prosím poradit co s tím, zda zaevidovat dobropisy, udělat opravné přiznání DPH ( zas ty částky nejsou tak vysoké, DPH vychází zhruba na částku 1.100,-Kč). Děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2013 10:34

mmmm (neregistrovaný) 90.177.19.---

Re: zaúčtování
      Zeptejte se v Telefonice, kdy je zaúčtovali. Máme zkušenost, že žádají potvrzení, že jste je přijali a zaúčtovali. Pokud je Telefonica zaúčtovala v 1.čtvrtletí, tak byste měli udělat dodatečné daňové přiznání k DPH za 1.čtvrtletí. K zaúčtování dobropisy potřebujete. U nás vše proběhlo e-mailem.

• 21. 6. 2013 10:46

ivetaM. (neregistrovaný) 194.228.235.---

Právě jsem se včera na dotazu k vysvětlení proč nám vznikly přeplatky z minulých období, jsem se z Telefoniky dozvěděla o vystavených dobropisech, které mi byly včera přeposlány s přiloženou žádostí o potvrzení přijetí.

• 21. 6. 2013 11:14

Takže teprve nyní - s červnovým datem - potvrdíte přijetí a napíšete, že u vás budou zaúčtovány v červnu. Telefonica je může zaúčtovat také až v červnu. Do přiznání DPH je dáte ve 2.čtvrtletí. Uschovejte si korespondenci o přijetí dobropisů.

• 21. 6. 2013 11:33

Takže můžu takhle zaevidovat dobropis do úč. programu:
      datum vystavení: únor
      splatnost: únor
      uplatnění DPH: červen
      plnění DPH: červen
      Zaplacení dobropisu bude asi interním dokladem (mám program MONEY S3), protože částky jsou již uhrazeny odečtením při dalším vyúčtování. Děkuji za trpělivost.

• 21. 6. 2013 11:42

>>>>>Dobý den,
      >>>>> prosím o rad zkušenějších, nemám v tom takovou
      >>>>>zkušenost a potřebuji si to nějak ujasnit.
      >>>>> Firma Telefonica 02 nám vystavila dobropisy
      >>>>>(datum vystavení únor a březen) na faktury vystavené za 1.čtvrtletí (vedeme DE, a jsme čtvrtletní plátci DPH), bohužel ale tyto dobropisy se k nám nedostaly (nebyly zaslány, nevím ), takže je nevedeme v evidenci. Dobropisované částky jelikož nebyly uhrazeny, tak si je Telefonica odečetla ve vyúčtování ve fakturách ve 2.čtvrtletí ale jako částky bez rozepsání DPH. Teď bych potřebovala prosím poradit co s tím, zda zaevidovat dobropisy, udělat opravné přiznání DPH (zas ty částky nejsou tak vysoké, DPH vychází zhruba na částku 1.100,-Kč). Děkuji.

>>>>Zeptejte se v Telefonice, kdy je zaúčtovali. Máme
      >>>>zkušenost, že žádají potvrzení, že jste je přijali a
      >>>>zaúčtovali. Pokud je Telefonica zaúčtovala v
      >>>>1.čtvrtletí, tak byste měli udělat dodatečné daňové přiznání k DPH za 1.čtvrtletí. K zaúčtování dobropisy potřebujete. U nás vše proběhlo e-mailem.
      >>>
      >>>Právě jsem se včera na dotazu k vysvětlení proč nám
      >>>vznikly přeplatky z minulých období, jsem se z
      >>>Telefoniky dozvěděla o vystavených dobropisech, které
      >>>mi byly včera přeposlány s přiloženou žádostí o potvrzení
      >>>přijetí. >>Takže teprve nyní - s červnovým datem - potvrdíte
      >>přijetí a napíšete, že u vás budou zaúčtovány v
      >>červnu. >>Telefonica je může zaúčtovat také až v červnu. Do
      >>přiznání DPH je dáte ve 2.čtvrtletí. Uschovejte si
      >>korespondenci o přijetí dobropisů.
      >
      > Takže můžu takhle zaevidovat dobropis do úč.
      >programu:
      >datum vystavení: únor
      >splatnost: únor
      >uplatnění DPH: červen
      >plnění DPH: červen
      > Zaplacení dobropisu bude asi interním dokladem (mám
      >program MONEY S3), protože částky jsou již uhrazeny
      >odečtením při dalším vyúčtování. Děkuji za trpělivost.

a co se stane, když ty dobropisy nepřijmeme.

• 21. 6. 2013 13:15

Neznám program Money, ale Váš postup je správně Myslím, že nemáte žádný důvod k nezaúčtování. Zaplacení zápočtem interním dokladem - převod mezi variabilními symboly.
      Kdybyste dobropisy nezaúčtovali, vznikl by Vám nedoplatek u faktur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).