Hlavní navigace

DPH § 36 odst. 11

  • (neregistrovaný) 178.72.200.---

    21. 6. 2013 8:20

    Dobrý den,
    máme pronajatý prostor a řešíme s majitelem fakturaci služeb. Ve smluvě máme uvedenou částku za nájem samostatně a služby platíme paušálem.
    Nyní chce majitel využít § 36 odst. 11 - jak to bude správně? Dostane fakturu třeba od ČEZu 1 000 Kč + 21% DPH = 1 210 Kč - toto zaplatí. A mi bude fakturovat podle tohoto paragrafu už jenom 1 000 Kč? Nebo 1 210 Kč? A já jsem plátce DPH - to si potom nemohu nárokovat DPH? To je pro mě nevýhodné! Služby k nájmu nejsou jeho ekonomická činnost a neúčtuje o tom jako o výnosech a nákladech.
    A mohu argumentovat tím, že sice mi fakturuje paušál, ale ČEZu platí zálohy a oni mu pak provedou vyúčtování?
    Přiznám se, že tomuto paragrafu nerozumím.
    Děkuji za Vaše názory.
    Jana

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2013 9:48

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: DPH § 36 odst. 11
      Mezi plátci je tento postup dle mého názoru nevhodný, pro Vás drahý (1210) -neuplatníte odpočet.
      Výklad k § najdete zde
      http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/cds/xsl/legislativa_metodika_9074.html?year=0“
      "Služby k nájmu nejsou jeho ekonomická činnost a neúčtuje o tom jako o výnosech a nákladech" toto tvrzení nesedí s "fakturuje paušál"

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).