Hlavní navigace

Jednatel - benefity

  • (neregistrovaný) 89.24.15.---

    21. 6. 2013 13:58

    Dobrý den, mám jednatele, které je zároveň společníkem v s.r.o. Ve společnosti není zaměstnaný ani nedostává odměnu za funkci jednatele.

    Chtěl by čerpat benefity (jako zaměstnanci) - příspěvky na rekreaci, sport, kulturu apod. Já tvrdím, že by měl alespoň pobírat nějakou odměnu, aby v podstatě splnil podmínku " být zaměstnancem". Nicméně daňový poradce mu řekl, že to není nutné....

    Poradíte mi, jak to prosím má být? A v případě, že by měl pobírat odměnu, je jedno, jak bude vysoká nebo třeba bude jen 1x ročně?

    Děkuji za pomoc. BŠ.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 6. 2013 14:12

      P.C. (neregistrovaný) 89.190.74.---

      Re: Jednatel - benefity
      Definice zaměstnance a jeho příjmů je v §6 ZDPR.

      Jednatel může pobírat odměnu. Je-li menší než 2.500,- (hrubého) měsíčně, platí se z ní jen zdravotní pojištění a daň z příjmů jako u zaměstnanců. Odměna se může vyplácet kdykoli (i jen jednou ročně) a v jakékoli výši, záleží, co si jednatel se společníky dohodne.

    • 24. 6. 2013 15:19

      BeruskaŠ. (neregistrovaný) 89.24.17.---

      Re: Jednatel - benefity
      Děkuji moc za odpověď. Stále mi ale není jasné, jestli si tedy jednatel a zároveň společník musí nějakou odměnu vyplatit (byť i jednorázově).....

    • 25. 6. 2013 11:16

      Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

      Re: Jednatel - benefity
      Podle mě musí mít nějaký příjem, který je posuzován jako příjem ze závislé činnosti (tzn. i odměna jednatele), aby mohl mít benefity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).