Hlavní navigace

Prodej zboží do Polska s DPH (VAT)

  • (neregistrovaný)

    21. 6. 2013 14:35

    Dobrý den, prosím o informaci. Mám začít obchodovat s Polskou firmou INTERCARS S.A. a dodávat jim zboží. Jsem plátce DPH v ČR, oni v plátci v Polsku (plátci VAT). Fakturovat jim budu pouze za zboží (autokosmetiku), které jim budu dodávat vlastní dopravou do skladu v Polsku, doprava ovšem na faktuře figurovat nebude, pouze částka za zboží. Odběr zboží podmiňují tím, abych jim vystavoval faktury včetně DPH, mají k tomu nějaké opodstatnění? Tvrdí, že se v Polsku od 5/2013 něco změnilo a již nemohou přijímat zboží s fakturou vystavenou bez DPH. Bez DPH vystavuji faktury na Slovensko a to bez jakýchkoliv změn dosud. Je tedy nutné, abych se zaregistroval v Polsku jako plátce VAT?

    S pozdravem a díky

    Michal Bruk
    majitel značky CAREX,
    e-shopu autolesk.cz, autoren.sk, autoren.pl

    Konská 514, 73961 Třinec
    IČO: 76603385 DIČ: CZ7911224937

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 6. 2013 15:07

      dpe1131 (neregistrovaný)

      Re: Prodej zboží do Polska s DPH (VAT)
      Asi bych na fakturu napsala odkaz na směrnici EU a fakturovala bez DPH. Dodávku přece vykazujete i v Intrastatu a souhrnném hlášení... Směrnice EU je nadřazená.

    • 21. 6. 2013 15:12

      Michal Bruk (neregistrovaný)

      Re: Prodej zboží do Polska s DPH (VAT)
      Ano, hlášení je pravidelně podáváno. Můžete mi, prosím, napsat přesnou formulaci, kterou na faktuře uvést jako odkaz na příslušnou směrnici EU? Děkuji Vám.

    • 21. 6. 2013 15:42

      vladík (neregistrovaný)

      Re: Prodej zboží do Polska s DPH (VAT)
      Čl.138 Směrnice 2006/112/EU- osvobození dodání zboží uvnitř Evropského společenství, ale na doklad stačí dle ZDPH i Směrnice pouze uvést "daň odvede zákazník". Toto musí fungovat při obchodování mezi plátci DPH v EU vždy a všude, tedy i v Polsku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).