Hlavní navigace

Délka čerpání dovolené po mateřské

  • (neregistrovaný)

    24. 6. 2013 22:25

    Dobrý večer,
    prosím o radu- na mateřskou jsem nastupovala 8.2.letošního roku a chystám se žádat o rodičák,předtím jsem ale chtěla napsat zaměstnavateli žádost o poskytnutí nevyčerpané dovolené,ale nevím si rady, zda se dovolená v letošním roce krátí nebo ne? mám napsat, že chci poskytnout 20dnů dovolené nebo jen 13? Děkuji moc za rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2013 6:01

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: délka čerpání dovolené po mateřské
      Řádná dovolená za letošní rok bude náležet plné výši, nekrácená. V žádosti o čerpání dovolené bych nepsala o kolik dnů čerpání žádám, pouze že žádám o čerpání za rok 2013, popř. pokud máte nevyčerpanou dovolenou z roku 2012, tak o ni taky požádejte.

    • 25. 6. 2013 7:34

      xy5

      Re: délka čerpání dovolené po mateřské
      v červ-ci je také v pátek svátek, takže ho budete mít také placený
      také si nezapomeňte požádat zam-tele o čerpání rodič. dovolené (max. do 3 let dítěte), tato rodič. dovol. může být v rozdílné délce než budete mít pobíraný rodič. přísp.

    • 25. 6. 2013 9:10

      jasmína (neregistrovaný)

      Re: délka čerpání dovolené po mateřské
      Děkuji Vám moc za reakce, jen nechápu to o tom svátku v červenci? jakože by mi měli proplatit o jeden den více za pátek 5.? ale jak je na to mám v té žádosti požádat? Děkuji

    • 25. 6. 2013 9:16

      jasná. (neregistrovaný)

      Re: délka čerpání dovolené po mateřské
      To do žádosti vůbec nebudete psát, to byla jen taková technická poznámka. Vy napíšete, žádám po ukončení mateřské dovolené o čerpání řádné dovolené za rok 2013 (popř. r. 2012 pokud není vyčerpána).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).