Hlavní navigace

pronájem pokoje v domě

  • (neregistrovaný) 85.70.114.---

    25. 6. 2013 9:06

    Prosím, začala jsem pronajímat pokoj ve svém domě montážníkům, kteří pracuji u nás ve městě. Musím obnovit živn. list, který jsem si před 2 roky na tuto činnost žřídila, protože jsem kdysi také pronajímala? Mimo tento příjem chodím do zaměstnání. Nebo mohu bez živ. listu a bude to potom paragraf 9, ke zdanění.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 6. 2013 15:37

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: pronájem pokoje v domě
      Pokud jde opravdu o čistý pronájem bez jakýchkoliv vámi poskytovaných služeb, tak můžezete pronajímat bez ŽL, zdaníte příjem dle § 9, můžete uplatnit náklady ve výši 30 % příjmů ( nebo skutečné, budou-li jaké)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).