Hlavní navigace

elektronický podpis - od kdy povinnost

  • (neregistrovaný) 46.13.234.---

    26. 6. 2013 9:09

    Poradí někdo? Od kdy budou muset OSVČ povinně v kontaktu s FU, případně jinýny subjekty používat elektronicky podpis.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2013 10:00

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: elektronický podpis - od kdy povinno
      A na základě čeho usuzujete, že něco takového bude povinné? Zatím se povinně posílají některá hlášení, to se bude zřejmě rozšiřovat, ale bude tam určitá hranice obratu, kdy bude možno dále podávat papírově. Datum nejisté... s ohledem na turbulence na politické scéně ( lidově řečeno mají teď hoši jiné starosti )

    • 26. 6. 2013 15:31

      eva bastiová (neregistrovaný) 85.135.31.---

      už jsem to našla....
      Zákon 582/1991 Sb., o organizaci a provádění sociálního zabezpečení, §123e/5
      Naštěstí je v zákoně ještě určitá možnost odkladu této povinnosti, ke které může přistoupit ČSSZ, a ta skutečně přistoupila: pět minut po dvanácté, konkrétně 25. 1. 2013 (tj. 25 dnů po účinnosti popisované povinnosti) ji odložila do konce letošního roku. Když sama konstatovala, že "řada klientů na zavedení povinné elektronické komunikace není v tuto chvíli dostatečně připravena".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).