Hlavní navigace

Nárok dovolené - pedagog

  • (neregistrovaný) 86.61.190.---

    20. 2. 2012 14:51

    Dobrý den paní Kučerová, odpovídala jste mi na dotaz ohledně nároku dovolené pedagoga, který pracuje pouze v pondělí a to na 10 hod. - Nárok dovolené činí 8 dní, i přesto že nesplní podmínku 60-ti odpracovaných směn? Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 7:19

      autorka

      Dobrý den,

      ano máte pravdu, to jsem si neuvědomila, že při Vámi popisovaném způsobu nemůže být za celý rok odpracováno 60 směn.

      > ...prosím o pomoc s nárokem dovolené u pedagoga, který má stanovený rozvrh a to tak, že pracuje každé pondělí 10 hod. Jako pedagog má nárok na 8 týdnů dovolené, je to tak, že nárok by měl být 8 dní?
       

      Potom mu skutečně přísluší dovolená za odpracované dny, a to za každých 21 odpracovaných dnů jedna dvanáctina z vypočteného ročního nároku na dovolenou. Jen upozorňuji, že se jedná o § 214 zákoníku práce, od kterého se lze odchýlit, je-li to ve prospěch zaměstnance.

      Dagmar Kučerová  ;)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).