Hlavní navigace

sponzorský příspěvek

  • (neregistrovaný) 90.181.136.---

    26. 6. 2013 12:02

    Dobrý den,

    spol s.r.o. poskytl peníze pro TJ Sokol - na základě smlouvy, která se jmenuje "Smlouva o poskytnutí sponzorského příspěvku za reklamu"
    je v ní uvedeno, že peníze na jsou na úhradu cyklodresů pro cykl družstvo.
    A "Obdarovaný na svých akcích a na svých webových stránkách bude propagovat dárce formou reklamního loga a reklamních článků dle předem dohodnutého rozsahu."

    Dále je ve smlouvě uvedeno:
    "Finanční příspěvek bude obdarovaný účtovat jako příjem zahrnutý do základu daně."

    Tj mohu sml zaúčtovat do daň nákladů? nebo jakým způsobem?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2013 12:08

      KlátaZ. (neregistrovaný) 94.113.241.---

      Re: sponzorský příspěvek
      Výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na reklamu daňově uznatelným výdajem (nákladem), podle znění § 25 odst. 1 písm. t) ZDP

    • 26. 6. 2013 12:17

      O. (neregistrovaný) 90.181.136.---

      Re: sponzorský příspěvek
      ale v tomto par. 25 jsou jen výdaje, které NENÍ možno uznat pro daň účely


      >>Dobrý den,
      >>
      >>spol s.r.o. poskytl peníze pro TJ Sokol - na základě
      >>smlouvy, která se jmenuje "Smlouva o poskytnutí
      >>sponzorského příspěvku za reklamu"
      >> je v ní uvedeno, že peníze na jsou na úhradu
      >>cyklodresů pro cykl družstvo.
      >>A "Obdarovaný na svých akcích a na svých webových
      >>stránkách bude propagovat dárce formou reklamního loga
      >>a
      >>reklamních článků dle předem dohodnutého rozsahu."
      >>
      >>Dále je ve smlouvě uvedeno:
      >>"Finanční příspěvek bude obdarovaný účtovat jako
      >>příjem zahrnutý do základu daně."
      >>
      >>Tj mohu sml zaúčtovat do daň nákladů? nebo jakým
      >>způsobem?
      >>
      >Výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na
      >reklamu daňově uznatelným výdajem (nákladem), podle znění §
      >25 odst. 1 písm. t) ZDP

    • 26. 6. 2013 12:43

      KláraZ. (neregistrovaný) 94.113.241.---

      Re: sponzorský příspěvek
      ano-odst. 1 písm. t) - ani zmínka o sponzoringu. Zatímco výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na reklamu daňově uznatelným výdajem, výdaje na dary jsou nedaňovým výdajem (nákladem) poskytovatele.

    • 26. 6. 2013 12:50

      O. (neregistrovaný) 90.181.136.---

      Re: sponzorský příspěvek
      >>ale v tomto par. 25 jsou jen výdaje, které NENÍ možno
      >>uznat pro daň účely
      >>
      Ok

      díky


      >>>>Dobrý den,
      >>>>
      >>>>spol s.r.o. poskytl peníze pro TJ Sokol - na základě
      >>>>smlouvy, která se jmenuje "Smlouva o poskytnutí
      >>>>sponzorského příspěvku za reklamu"
      >>>> je v ní uvedeno, že peníze na jsou na úhradu
      >>>>cyklodresů pro cykl družstvo.
      >>>>A "Obdarovaný na svých akcích a na svých webových
      >>>>stránkách bude propagovat dárce formou reklamního
      >>>>loga
      >>>>a
      >>>>reklamních článků dle předem dohodnutého rozsahu."
      >>>>
      >>>>Dále je ve smlouvě uvedeno:
      >>>>"Finanční příspěvek bude obdarovaný účtovat jako
      >>>>příjem zahrnutý do základu daně."
      >>>>
      >>>>Tj mohu sml zaúčtovat do daň nákladů? nebo jakým
      >>>>způsobem?
      >>>>
      >>>Výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na
      >>>reklamu daňově uznatelným výdajem (nákladem), podle
      >>>znění §
      >>>25 odst. 1 písm. t) ZDP
      >
      >
      >ano-odst. 1 písm. t) - ani zmínka o sponzoringu.
      >Zatímco výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na
      >reklamu daňově uznatelným výdajem, výdaje na dary jsou
      >nedaňovým výdajem (nákladem) poskytovatele.

    • 26. 6. 2013 12:56

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: sponzorský příspěvek
      daňově uznatelným nákladem je "sponzoring" neboli reklama dle § 24 odst. 1 ZDP - jde o náklady vynaložené na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů

    • 26. 6. 2013 13:41

      pája

      Re: sponzorský příspěvek
      >>>>ale v tomto par. 25 jsou jen výdaje, které NENÍ možno
      >>>>uznat pro daň účely
      >>>>
      >>Ok
      >>
      >>díky
      >>
      >>
      >>>>>>Dobrý den,
      >>>>>>
      >>>>>>spol s.r.o. poskytl peníze pro TJ Sokol - na základě
      >>>>>>smlouvy, která se jmenuje "Smlouva o poskytnutí
      >>>>>>sponzorského příspěvku za reklamu"

      Kdyby autor sepsal Smlouvu o zajištění reklamy dler § 269/2 obch.z., za určitou částku, kdy,jak, čím bude realizována, tak byl problém jasný.
      Sponzoring je spíše z hlediska závazkového vztahu příspěvek , darování.
      >>>>>> je v ní uvedeno, že peníze na jsou na úhradu
      >>>>>>cyklodresů pro cykl družstvo.
      >>>>>>A "Obdarovaný na svých akcích a na svých webových
      >>>>>>stránkách bude propagovat dárce formou reklamního
      >>>>>>loga
      >>>>>>a
      >>>>>>reklamních článků dle předem dohodnutého rozsahu."
      >>>>>>
      >>>>>>Dále je ve smlouvě uvedeno:
      >>>>>>"Finanční příspěvek bude obdarovaný účtovat jako
      >>>>>>příjem zahrnutý do základu daně."
      >>>>>>
      >>>>>>Tj mohu sml zaúčtovat do daň nákladů? nebo jakým
      >>>>>>způsobem?
      >>>>>>
      >>>>>Výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje na
      >>>>>reklamu daňově uznatelným výdajem (nákladem), podle
      >>>>>znění §
      >>>>>25 odst. 1 písm. t) ZDP
      >>>
      >>>
      >>>ano-odst. 1 písm. t) - ani zmínka o sponzoringu.
      >>>Zatímco výdaje na sponzoring jsou obdobně jako výdaje
      >>>na
      >>>reklamu daňově uznatelným výdajem, výdaje na dary
      >>>jsou
      >>>nedaňovým výdajem (nákladem) poskytovatele.
      >daňově uznatelným nákladem je "sponzoring" neboli
      >reklama dle § 24 odst. 1 ZDP - jde o náklady vynaložené
      >na dosažení, zajištění a udržení zdanitelných příjmů

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).