Hlavní navigace

Ukončení PP a nemoc

  • (neregistrovaný)

    27. 6. 2013 11:23

    Prosím, chci se jenom ujistit že jsem nic neprošvihla: PP skončiil ve zkuš. době 11.6. Prac. neschopnost vystavena od 12.6. Zam-tel nic nevyplácí, až od 22.dne OSSZ. Teď tu byl bývalý zaměstnanec a tvrdil, že jde od právníka a že mu musíme nemoc vyplácet.
    Děkuju za info

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 6. 2013 11:30

      iva. (neregistrovaný)

      Re: Ukončení PP a nemoc
      Asi ten právník byl z Plzně ... Pokud PP skutečně skončil 11.6. a DPN vystavena 12.6., stihl nemoc v ochranné lhůtě, ale Vy mu nebudete platit náhradu mzdy, protože ta se platí jen když PP trvá - § 192 odst. 1 ZP. Nicméně se mu "postaráte" o všechnu administrativu spojenou s nemocí, tedy pošlete po 22.dni nemoci doklady včetně Přílohy na OSSZ.
      Potvrzení o zaměstnání ani ELDP se jeho nemoc nedotkne, takže jiné povinnosti vůči němu nemáte.

    • 27. 6. 2013 11:30

      Kara (neregistrovaný)

      Re: Ukončení PP a nemoc
      Nevím, který právník mu toto řekl, jestli vůbec u nějakého právníka byl, nebo jestli tomu právníkovi řekl správnou informaci. Pokud skutečně pracovní poměr skončil ve zkušební době 11.6. a zaměstnanec je od 12.6. nemocný, tak už není Vaším zaměstnancem a tudíž náhrada mzdy od zaměstnavatele v prvních třech týdnech nemoci nenáleží. Náleží až nemocenská od 22. dne nemoci od sociálky.
      V prvních 3 týdnech se to nazývá náhradou mzdy a protože už není zaměstnancem, není co nahrazovat.

    • 27. 6. 2013 11:30

      Lu. (neregistrovaný)

      Re: Ukončení PP a nemoc
      Nic jste neprošvihla, není váš zaměstnanec, tak nemůže dostat náhradu mzdy v době nemoci, pokud bude nemoc trvat i po 21 dni, tak bude nemocenské dávky vyplácet OSSZ.

    • 27. 6. 2013 11:53

      J.V. (neregistrovaný)

      Re: Ukončení PP a nemoc
      Ještě jednou díky, sice na 99% jsem si myslela že mám pravdu ale
      znáte to - někdy stačí málo a je to.
      Teď můžu jít v klidu na oběd a zítra na dovolenou.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).