Hlavní navigace

Neschopenka a RD

  • (neregistrovaný) 217.169.184.---

    1. 7. 2013 9:14

    Dobrý den, kamarádka je na RD a čeká další dítě, které se narodí cca 8 měsíců po skončení první RD. Někdo jí poradil, aby jí MUDr. vystavil neschopenku. Myslím si dobře, že by na nemocenskou neměla do 3 let věku 1.dítěte (RD) nárok a pak by tedy měla nemocenskou do té doby než by měla mateřskou?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2013 10:00

      Mína (neregistrovaný) 217.169.184.---

      Re: Neschopenka a RD
      Já tady mám podobný případ. Převzala jsem mzdy po paní, která z firmy odešla, takže mám málo informací. Objevila jsem tu neschopenku paní, která byla na RD a teď má neschopenku a mám info, že v průběhu prázdnin nastoupí na MD, takže to tak asi je. Volala jsem na sociálku a sociálka paní nemocenskou vyplácí. Do 3 let věku dítěte RD, pak nemoc, pak MD

    • 1. 7. 2013 10:10

      RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

      Re: Neschopenka a RD
      §28 ZNP
      (5) Nemocenské se nevyplácí zaměstnanci za dobu, po kterou mělo trvat pracovní volno bez náhrady příjmu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).