Hlavní navigace

Prodej nemovitosti nezařazené v OM

  • (neregistrovaný) 78.111.113.---

    1. 7. 2013 11:49

    Dobrý den, moc prosím o radu.
    Klient, plátce DPH, koupil vloni nemovitost od neplátce, nezařadil ji do OM a letos ji chce prodat ve výši pořizovací ceny. Bude z prodeje odvádět DPH? A co daň z příjmu? Bude se nějak zohledňovat pořizovací cena?
    Děkuji, Eva J.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2013 12:11

      123a (neregistrovaný) 94.74.229.---

      Re: Prodej nemovitosti nezařazené v OM
      pokud nemovitost koupil jako soukromá osoba a nevvyužíval ji k podnikání, tak nebude odvádět DPH, ale měl by zaplatit daň z příjmu. Ve Vašem případě bude pořizovací cena rovna prodejní ceně, tak daň z příjmu bude nulová.

    • 1. 7. 2013 12:27

      Eva J. (neregistrovaný) 78.111.113.---

      Re: Prodej nemovitosti nezařazené v OM
      On ji právě cca 4 měsíce pronajímal, měl tedy nějaký příjem podle §9.

    • 1. 7. 2013 12:57

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej nemovitosti nezařazené v OM
      Prodej nemovitosti je osvobozen od DPH po 5 letech od 1.kolaudace nebo 1.užívání stavby, navíc v případě příjmů z pronájmu neexistuje "obchodní majetek".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).