Hlavní navigace

Ručení závazků

• (neregistrovaný) 88.103.154.---

1. 7. 2013 13:04

Prosím poradíte někdo? Nikde nemohu dohledat jak je to s ručením závazků u obecně prospěšné společnosti. Společnost má 3 orgány: 1) statutární orgán (ředitel), 2) správní rada, 3) dozorčí rada (správní ani dozorčí není statutární orgán). Kdo ručí za závazky společnosti? Je to statutár tedy ředitel? Děkuji moc, popř. ještě poprosím o odkaz.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 7. 2013 17:30

v.e.n.d.y.

Re: Ručení závazků
      Našla jsem http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-248-1995-sb-o-obecne-prospesnych-spolecnostech/cele-zneni/
      Zákon 248/1995

§ 6
      (1) Ve věcech souvisejících se vznikem obecně prospěšné společnosti za ni do jejího vzniku jedná její zakladatel. Je-li zakladatelů více, jednají společně nebo ten z nich, který byl k tomu písemně zmocněn.
      (2) Závazky vzniklé podle odstavce 1 přecházejí na obecně prospěšnou společnost okamžikem jejího vzniku. Obecně prospěšná společnost může do tří měsíců odmítnout takové závazky, které jí brání naplnit účel, pro nějž byla založena. V takovém případě za nepřevzaté závazky odpovídá zakladatel, popřípadě zakladatelé společně a nerozdílně.

• 1. 7. 2013 17:41

zdeni (neregistrovaný) 88.103.154.---

Re:
      Děkuji, jde mi o to, že jsem se stala členem správní rady...... Takže z toho vyplývá, že svým majetkem za závazky neručím. Děkuji moc

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).