Hlavní navigace

DNP prosím o kontrolu

  • (neregistrovaný) 90.179.54.---

    2. 7. 2013 10:25

    Zaměstnanec nastoupil do zaměstnání 15.4.2013. Od 10.6.2013 je nemocný a 30.6. už to byl 21. den. Průměrný výdělek vypočítám z období od 15.4. - 31.5.2013 nebo z pravděpodobného?
    předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 7. 2013 10:37

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: DNP prosím o kontrolu
      Pokud vám jde o průměr pro výpočet náhrady za nemoc, tak použijete pravděpodobný průměr.

    • 2. 7. 2013 10:52

      petrap (neregistrovaný) 90.179.54.---

      Re: DNP prosím o kontrolu
      Děkuji za odpověď, chtěla jsem se ještě zeptat, jak poznám kdy použít pravděpodobný (vím jen, že když zaměstn. neodpracuje 21 dní)??koukám sice do abc mzdové účetní, ale už jsem v tom zamotaná, tam jsem našla, že to mam spočítat jen za dobu, kterou odpracoval. Děkuji za Vaše vysvětlení

    • 2. 7. 2013 10:59

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: DNP prosím o kontrolu
      § 355
      (1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
      A jelikož je pro výpočet průměru rozhodujícím obdobím předcházející čtvrtletí a tam neměl odpracovaných 21 směn, použijete pravděpodobný průměr.

    • 2. 7. 2013 11:04

      petrap (neregistrovaný) 90.179.54.---

      Re: DNP prosím o kontrolu
      >>>>Zaměstnanec nastoupil do zaměstnání 15.4.2013. Od
      >>>>10.6.2013 je nemocný a 30.6. už to byl 21. den.
      >>>>Průměrný
      >>>>výdělek vypočítám z období od 15.4. - 31.5.2013 nebo
      >>>>z
      >>>>pravděpodobného?
      >>>>předem děkuji
      >>>
      >>>Pokud vám jde o průměr pro výpočet náhrady za nemoc,
      >>>tak použijete pravděpodobný průměr.
      >>
      >>
      >>Děkuji za odpověď, chtěla jsem se ještě zeptat, jak
      >>poznám kdy použít pravděpodobný (vím jen, že když
      >>zaměstn. neodpracuje 21 dní)??koukám sice do abc
      >>mzdové
      >>účetní, ale už jsem v tom zamotaná, tam jsem našla, že
      >>to
      >>mam spočítat jen za dobu, kterou odpracoval. Děkuji
      >>za
      >>Vaše vysvětlení
      >


      moooooc Vám děkuji,už to chapu, mějte se hezky
      díky










      >§ 355
      >(1) Jestliže zaměstnanec v rozhodném období
      >neodpracoval alespoň 21 dnů, použije se pravděpodobný výdělek.
      >A jelikož je pro výpočet průměru rozhodujícím obdobím
      >předcházející čtvrtletí a tam neměl odpracovaných 21
      >směn, použijete pravděpodobný průměr.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).