Hlavní navigace

Čína-Německo

  • (neregistrovaný) 90.182.191.---

    3. 7. 2013 15:07

    Dobrý den, nevím si rady s tímto případem. Faktura od čínské firmy na zboží, vyrobeno v Německu firmou, kterou čínská firma vlastní. Dovoz z německa do ČR.na faktuře čínského dodavatele je uvedeno místo nakládky Německo. Fakturu za dopravu ještě nemám. Když budu postupovat jako při pořízení zboží z jiného členského státu, tak mám tu fakturu z číny ... ??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2013 17:52

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Čína-Německo
      pokud váš dodavatel není registrován k DPH v JČS v EU, nejde o pořízení zboží dle §16 ZDPH, nejde ani o dovoz zboží, neuváděla bych vůbec do přiznání

    • 3. 7. 2013 18:03

      i. (neregistrovaný) 88.103.119.---

      Re: Čína-Německo
      Takže u dovozu dělám revers charge, u pořízení z EU revers charge a když se proplete, tak nedělám nic :-) Děkuji :-)

    • 4. 7. 2013 8:04

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Čína-Německo
      německá firma (zřejmě dceřinka čínské firmy) by měla fakturovat čínské firmě (také se pro ně nejedná o dodání do EU ani vývoz) s německou DPH a čínská firma zřejmě toto DPH zahrne do kupní ceny, DPH je tak odvedeno v Německu
      máte ověřeno, že čínská firma není registrovaná k DPH v JČS EU?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).