Hlavní navigace

cestovní náhrady

  • (neregistrovaný) 212.67.69.---

    3. 7. 2013 18:08

    Dobrý den, můžu zaplatit a dát si do N výdaje za půjčovnu auta, které nahradilo porouchané vozidlo zaměstnance, který se svým autem jezdil pro zaměstnavatele? Nebo je povinen udržovat vozidlo za cestovní náhrady v takovém stavu, aby se neporouchalo? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 7. 2013 18:39

      P.C. (neregistrovaný) 193.165.72.---

      Re: cestovní náhrady
      Pokud si auto půjčila vaše firma za účelem jízd pro firmu, tak je to náklad. Pokud si auto půjčil zaměstnanec, vykáže cestovní náhrady dle §156 a dalších, pokud to vůbec u půjčeného auta lze ...

      V náhradě za 1 km jízdy vlastním vozem na pracovní cestě jsou zahrnuty veškeré náklady na údržbu a opravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).