Hlavní navigace

Dobrovolný plátce DPH

  • (neregistrovaný) 164.215.124.---

    8. 7. 2013 15:16

    Chci s.r.o.přihlásit jako dobrovolného plátce DPH, jaký § uvedu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 7. 2013 15:44

      Kelda (neregistrovaný) 90.177.195.---

      Re: Dobrovolný plátce DPH
      § 94a Dobrovolná registrace plátce
      (1) Osoba povinná k dani se sídlem nebo provozovnou v tuzemsku, která uskutečňuje nebo bude uskutečňovat plnění s nárokem na odpočet daně, může podat přihlášku k registraci.
      (2) Osoba povinná k dani, která nemá sídlo ani provozovnu v tuzemsku a která bude uskutečňovat plnění s nárokem na odpočet daně s místem plnění v tuzemsku, může podat přihlášku k registraci.
      (3) Osoba povinná k dani uvedená v odstavci 1 nebo 2 může podat přihlášku k registraci nejdříve po uplynutí 1 roku ode dne, kdy jí byla zrušena registrace plátce z důvodu závažného porušení povinností vztahujících se ke správě daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).