Hlavní navigace

opakovaná zkušební doba??

• (neregistrovaný) 89.177.54.---

9. 7. 2013 3:32

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně zkušební doby, která se dle zákona nesmí dodatečně prodlužovat, ale o opakování zde není zmínka a tak mě napadá, že co není zakázáno....

Při třetím prodlužování pracovní smlouvy - již na dobu určitou. jak káže ZP - mi zaměstnavatel dal opět zkušební dobu, která je součástí třetího dodatku k pracovní smlouvě s tím, že má nějaké výhrady k mé pracovní morálce. Na dotaz, zda je to zákonné jednání jsem dostal nicneříkající asertivní odpověď, která mezi řádky skrývala, že je lepší se dál neptat, ale myslím, že se to nesmí. Prosím, poraďte.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 9. 7. 2013 7:52

VH

Re: opakovaná zkušební doba??
      Opakování ZD v rámci dodatku k PS není možné, jedná se o kogentní ustanovení, jehož povaha odchylku nedovoluje. ZD může být sjednána nejpozději v den, který byl sjednán jako den nástupu do práce, tato podmínka by u dodatku k PS nebyla splněna. Bez obav bych takový dodatek podepsala a pokud by se mnou zaměstnavatel PP zrušiil "ve ZD", pokud bych u něho chtěla zůstat, uplatnila bych žalobu na neplatné rozvázání PP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).