Hlavní navigace

Překážka v práci na straně zaměstnavatel

  • (neregistrovaný) 46.253.96.---

    11. 7. 2013 7:36

    Dobrý den, jde prosím Vás nechat doma 2 měsíce ve výpovědní době zaměstnance, který je zdravotně nezpůsobilý pro svoji práci a vyplácet mu 100% náhrady mzdy? Bojíme se totiž, že by se mu při práci mohlo něco stát a rozvázání prac. poměru by se zbytečně protáhlo. Byla by ta náhrada mzdy vyplácena tedy podle §208? Myslím si to správně? Děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 7. 2013 7:50

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: překážka v práci na straně zaměstnav
      Pokud jste dali zaměstnanci výpověď dle § 52e, tak jej musíte převést na jinou práci nebo zůstane doma a vy jej platíte po dobu výpovědní doby 100%.

    • 11. 7. 2013 7:56

      Blanka0001 (neregistrovaný) 46.253.96.---

      Re: překážka v práci na straně zaměstnav
      Ano přesně tak, práci nemáme a tak postupujeme podle §208 100% náhrady mzdy. Je prosím Vás správně ten §208? Nebo je to jiný?Abych to měla potvrzené.
      Děkuji za pochopení a odpověď.

    • 11. 7. 2013 9:44

      Blanka0001 (neregistrovaný) 46.253.96.---

      Re: překážka v práci na straně zaměstnav
      >>>>Dobrý den, jde prosím Vás nechat doma 2 měsíce ve
      >>>>výpovědní době zaměstnance, který je zdravotně
      >>>>nezpůsobilý
      >>>>pro svoji práci a vyplácet mu 100% náhrady mzdy?
      >>>>Bojíme se totiž, že by se mu při práci mohlo něco
      >>>>stát
      >>>>a
      >>>>rozvázání prac. poměru by se zbytečně protáhlo. Byla
      >>>>by
      >>>>ta náhrada mzdy vyplácena tedy podle §208? Myslím si
      >>>>to správně? Děkuji za odpovědi.
      >>>
      >>>Pokud jste dali zaměstnanci výpověď dle § 52e, tak
      >>>jej
      >>>musíte převést na jinou práci nebo zůstane doma a vy
      >>>jej platíte po dobu výpovědní doby 100%.
      >>Ano přesně tak, práci nemáme a tak postupujeme podle
      >>§208 100% náhrady mzdy. Je prosím Vás správně ten
      >>§208?
      >>Nebo je to jiný?Abych to měla potvrzené.
      >>Děkuji za pochopení a odpověď.
      Děkuji za potvrzení.
      >
      >Myslím si, že ano.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).