Hlavní navigace

Přenesení daňové povinnosti

  • (neregistrovaný) 94.100.245.---

    21. 2. 2012 10:33

    Dobrý den,prosím o informaci :
    sdružení FO , se zaměřením na izolatérské práce :
    -vystaví-li fakturu na dodávku a montáž tepelných izolací  DUZP :ve 2/2012 může vytvořit režim přenesení DPH na odběratele,dle §92e.??Faktura bude vystavena bez DPH ??A je rozdíl ,zda je faktura zaplacena ,či nikoliv. ???

    Děkuji .
    S pozdravem Pantůčková

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 2. 2012 11:52

      bez přezdívky

      DPH řeší daň z přidané hodnoty a nebere v úvahu, zda faktura byla zaplacená činikoliv. Pokud se jedná o přenesenou daňovou povinnost (spadá-li činnost pod kód 41 - 43), potom bude faktura bez DPH s uvedením odkazu na § 92e.
      Úhrada faktury nemá vliv na přenesení daňové povinnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).