Hlavní navigace

Ještě jednou vyživované dítě

  • (neregistrovaný) 80.188.176.---

    12. 7. 2013 12:55

    Prosím p.Líbo, nyní mě kontaktoval správce, že opravdu se počítá jen jedno dítě, máte prosím - jak jste mi psala odpověď, nějaký paragraf-zákon, který to řeší? přestávám jim totiž věřit, na výpočtu uvádí 2 děti, a nyní volají, že když s dítětem nebydlí, má soudně určeny alimenty, nepočítá se i při oddlužení do vyživovaných osob, děkuji za ochotu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 12. 7. 2013 13:05

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Ještě jednou vyživované dítě
      Já moc nerozumím těm záležitostem kolem oddlužení, třeba jsou v tom nějaké háčky. To, že výši alimentů určí soud, je přece běžné u většiny rozvodů, to neznamená, že je rodič neplatič.

      Dítě se nepočítá v případech, že rodič alimenty neplatí a z toho důvodu má exekuci na mzdu ve prospěch toho dítěte.

      http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=63302&recShow=0&fulltext=&nr=595~2F2006&part=&name=&rpp=15#parCnt

    • 12. 7. 2013 13:53

      rr (neregistrovaný) 78.80.121.---

      Re: Ještě jednou vyživované dítě
      Dovolím si vstoupit, pí Líba má jako vždy pravdu.

      Mzdová účetní 7-8/2013, JUDr. Jan Breburda

      Citace z odborné odpovědi na obdobný dotaz:

      V souladu s § 85 zák. č. 94/1963 Sb. o rodině, má rodič dítěte povinnost vůči svému dítěti, dokud není schopno se samo živit. Podpůrně se vychází z ustan. § 11 a násl. zák. č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, podle něhož jsou nezaopatř. dětmi zejm. nezletilé děti do skončení povinné školní docházky nebo děti do 26 let věku, jestliže se soustavně připravují studiem na budoucí povolání (zkráceno).

      Povinný svůj nárok na nezabavitelnou částku na nezaopatř. dítě doloží rodným listem dítěte, popř. jiným dokladem.
      Pro jeho nárok není rozhodné, zda s ním toto dítě žije ve společné domácnosti, zda skutečně na výživu dítěte vůbec nějak přispívá, zda je jeho vyživovací povinnost stanovena soudem apod.

      Povinný má na uplatnění nezabavitelné částky nárok, pokud doloží, že je otcem .

      Jedinou výjimkou je případ, kdy by byla proti povinnému vedena exekuce na výživné tohoto dítěte. V takovém případě by povinný po dobu trvání exekuce svůj nárok na nezabavitelnou částku na toto dítě ztratil. (zkráceno)

    • 12. 7. 2013 15:37

      d.j. (neregistrovaný) 80.188.176.---

      Re: Ještě jednou vyživované dítě
      >>>se počítá jen jedno dítě, máte prosím - jak jste mi
      >>>psala odpověď, nějaký paragraf-zákon, který to řeší?
      >>>přestávám jim totiž věřit, na výpočtu uvádí 2 děti, a
      >>>nyní volají, že když s dítětem nebydlí, má soudně
      >>>určeny
      >>>alimenty, nepočítá se i při oddlužení do vyživovaných
      >>>osob, děkuji za ochotu
      >>
      >>>>
      >> Dítě se nepočítá v případech, že rodič alimenty
      >>neplatí a z toho důvodu má exekuci na mzdu ve prospěch
      >>>>>toho
      >>>>dítěte.
      Dobrý den, je pravda, že na výživné byla exekuce a to na dlužné, nyní po oddlužení platí výživné přes správce, ale kdo poradí, kde je pravda? Nicméně děkuji za Váš čas a názory, hezký víkend.
      >>
      >>http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=63302&recShow=0&fulltext=&nr=595~2F2006&part=&name=&rpp=15#parCnt
      >
      >
      >
      >Dovolím si vstoupit, pí Líba má jako vždy pravdu.
      >
      >Mzdová účetní 7-8/2013, JUDr. Jan Breburda
      >
      >Citace z odborné odpovědi na obdobný dotaz:
      >
      >V>
      >Povinný svůj nárok na nezabavitelnou částku na
      >nezaopatř. dítě doloží rodným listem dítěte, popř. jiným
      >dokladem.
      >Pro jeho nárok není rozhodné, zda s ním toto dítě žije
      >ve společné domácnosti, zda skutečně na výživu dítěte
      >vůbec nějak přispívá, zda je jeho vyživovací povinnost
      >stanovena soudem apod.
      >
      >Povinný má na uplatnění nezabavitelné částky nárok,
      >pokud doloží, že je otcem .
      >
      >Jedinou výjimkou je případ, kdy by byla proti
      >povinnému vedena exekuce na výživné tohoto dítěte. V takovém
      >případě by povinný po dobu trvání exekuce svůj nárok na
      >nezabavitelnou částku na toto dítě ztratil. (zkráceno)

    • 14. 7. 2013 11:14

      Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

      Re: Ještě jednou vyživované dítě
      >>>>se počítá jen jedno dítě, máte prosím - jak jste mi
      >>>>psala odpověď, nějaký paragraf-zákon, který to řeší?
      >>>>přestávám jim totiž věřit, na výpočtu uvádí 2 děti, a
      >>>>nyní volají, že když s dítětem nebydlí, má soudně
      >>>>určeny
      >>>>alimenty, nepočítá se i při oddlužení do vyživovaných
      >>>>osob, děkuji za ochotu
      >>>
      >>>>>
      >>> Dítě se nepočítá v případech, že rodič alimenty
      >>>neplatí a z toho důvodu má exekuci na mzdu ve
      >>>prospěch
      >>>>>>toho
      >>>>>dítěte.
      >Dobrý den, je pravda, že na výživné byla exekuce a to
      >na dlužné, nyní po oddlužení platí výživné přes
      >správce, ale kdo poradí, kde je pravda? Nicméně děkuji za
      >Váš čas a názory, hezký
      >>>>víkend.

      To jste dřív nenapsala, že na výživné byla exekuce. Takže do vyživovaných osob ho nepočítáte, ale ne proto, že s rodičem nebydlí, ale proto, že výživné bylo vymáháno exekučně.




      >>>
      >>>http://portal.gov.cz/app/zakony/zakonPar.jsp?page=0&idBiblio=63302&recShow=0&fulltext=&nr=595~2F2006&part=&name=&rpp=15#parCnt
      >>
      >>
      >>
      >>Dovolím si vstoupit, pí Líba má jako vždy pravdu.
      >>
      >>Mzdová účetní 7-8/2013, JUDr. Jan Breburda
      >>
      >>Citace z odborné odpovědi na obdobný dotaz:
      >>
      >>V>
      >>Povinný svůj nárok na nezabavitelnou částku na
      >>nezaopatř. dítě doloží rodným listem dítěte, popř.
      >>jiným
      >>dokladem.
      >>Pro jeho nárok není rozhodné, zda s ním toto dítě
      >>žije
      >>ve společné domácnosti, zda skutečně na výživu dítěte
      >>vůbec nějak přispívá, zda je jeho vyživovací
      >>povinnost
      >>stanovena soudem apod.
      >>
      >>Povinný má na uplatnění nezabavitelné částky nárok,
      >>pokud doloží, že je otcem .
      >>
      >>Jedinou výjimkou je případ, kdy by byla proti
      >>povinnému vedena exekuce na výživné tohoto dítěte. V
      >>takovém
      >>případě by povinný po dobu trvání exekuce svůj nárok
      >>na
      >>nezabavitelnou částku na toto dítě ztratil. (zkráceno)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).