Hlavní navigace

OT - Likvidace dokladů aj.

• (neregistrovaný) 37.188.228.---

14. 7. 2013 5:47

Z dúvodu dluhu na nájemném jsem byla nucena vystěhovat byt. Veškeré naše věci včetně firemních (staré smlouvy,nové smlouvy,faktury,daňová přiznání a vše co bylo kolem firmy) zůstalo zabalené v banánových krabicích na chodbě domu, protože jsem to neměla kam odvézt. Majitel domu věděl, že v těchto krabicích se nachází firemní podklady včetně dalších osobních dokladů jako např. maturitní vysvědčení, rodné listy dětí apod.
    Včera jsem se dozvěděla, že majitel domu nechal vše včetně nábytku,lednice,pračky,oblečení dětí a těchto firemních podkladů vyvézt do sběrného dvora. Měl na toto vůbec nějaké právo? Jak mohu postupovat, protože tyto firemní věci již nedám dohromady...
    Jsem si vědoma své chyby, ale neměla jsem vše kam uložit.
    Děkuji za jakýkoliv názor nebo radu. Anička

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 7. 2013 7:54

Vladimír 22 (neregistrovaný) 88.101.231.---

Re: OT - Likvidace dokladů aj.
      Zkuste PČR oznámit kráděž. Až se vrátí nz Budějic tak vám pomohou

• 14. 7. 2013 10:50

iva. (neregistrovaný) 82.114.209.---

Re: OT - Likvidace dokladů aj.
      Ztrátu dokladů oznamte Policii a následně protokoly z Policie zašlete na FÚ, OSSZ a ZP. Nevím, jestli to k něčemu bude v tomto případě (asi bude Policie zkoumat míru Vašeho zavinění), ale mým známým to pomohlo v situaci, kdy jim vyhořel byt.
      Promiňte, ale neodpustím si k tomu jednu poznámku - Vaše situace je jistě tíživá, ale nedokážu pochopit, jak můžete nechat "na chodbě" doklady totožnosti Vašich dětí ... rodné listy nejsou zase tak objemné, aby nebylo možné je v takové situaci nosit stále při sobě, případně, je-li to možné, je uložit u příbuzných nebo přátel.
      Hodně štěstí při jednání s úřady.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).