Hlavní navigace

Odstupné

• (neregistrovaný) 109.164.90.---

15. 7. 2013 5:49

Dobrý den, chtěla bych se zeptat z čeho se počíta odstupné a z čeho podpora v nezaměstnanosti, když jsem před ukončením pracovního poměru byla na rodičáku. pravděpodobný výdělek nebo ze mzdy pře nástupem na rodičák?(zaměstnavatel mi nabízí dohodou s odstupný) a ještě může mi dát výpověd když pečuji o dítě do 3 let, mám se vracet po dvouletém rodičáku.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 7. 2013 6:04

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: Odstupné
      Odstupné se bude počítat z pravděpodobného výdělku. Pokud jste požádala o rodič. dovolenou do 2 let dítěte a vrátíte se do práce, zaměstnavatel vám může výpověď dát. Vy však můžete zaměstnavatele požádat o prodloužení rodič. dovolené do 3 let věku dítěte a zaměstnavatel vám musí vyhovět. Jiná tuace by však byla, pokud se ruší zaměstnavatel.

• 15. 7. 2013 6:12

žaneta (neregistrovaný) 109.164.90.---

Výpověd mi nemůže dám jen pokud si prodloužím rodičák do 3 let a kdybych o to požádala bude za mě stát dále platit sociální a dravotní pojštění? A kde najdu sazby těch pravděpodobných výdělků? Děkuji

• 15. 7. 2013 6:53

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Žádné sazby na to nejsou. Mzdová účetní musí stanovit, kolik byste si vydělala, pokud byste předcházející čtvrtletí pracovala. Ať bude čerpat dále rodič. dovolenou či nikoliv, SP za vás nikdo platit nebude (není povinné) a ZP za vás bude platit stát (pokud byste ukončila PP, musíte nahlásit na své ZP, že se staráte o malé dítě a doložit rodným listem dítěte).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).